İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Kalkan mah. Akbel mevki Ardıç sok no 459/1 Kaş / Antalya
Tel: 0850 307 0 865
Fax: 0850 307 0 865
E-Posta: [email protected]

Destek Hattımız

0850 307 0 865

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ


Madde 1; TARAFLAR VE AMAÇ

Bu sözleşme; “VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI” kiralayan (bundan böyle “MİSAFİR” olarak anılacak) ile “VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI” kiraya veren (bundan böyle “TATİLNEKOLAY” olarak anılacak) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için “VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI” kiralanması amacı ile yapılmıştır. “www.TatilNeKolay.com” internet sayfasında ilan edilen “villalarımızdan/dairelerimizden/apartlarımızdan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran misafir ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, TATİLNEKOLAY'a rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, misafirlerin villayı/daireyi/apartı terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

Madde 2; REZERVASYON VE ÖDEME

Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS, telefon, elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. TATİLNEKOLAY yetkilileri sizin kiralamak istediğiniz tarihleri belirtmenizden ve sizden gerekli bilgileri aldıktan sonra ön kiralama işlemini yapar. TATİLNEKOLAY, ön kiralama yapıldıktan sonra toplam ödenecek ücretin %35’ini kapora ödemesi olarak almaktadır. Kapora, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği takdirde seçmiş olduğunuz villa/daire/apart adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta, SMS veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Kapora 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT ve yine site üzerinden Kredi Kartı ( %3 banka kesintisi tahsil edilir ) ile ödeme yapılabilecektir. Kaporanın teslim alındığından en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/Apartın/Daire’nin kiralama onayı gönderilecektir. Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde villanın adınıza kira edildiği ve yatırmış olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir. 1 (bir) iş günü içinde kaporanın yatırılmaması durumunda TATİLNEKOLAY, misafire bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta/daireye başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villanın/Apartın/Daire’nin geriye kalan ücreti sözleşme yapıldıktan ve Villanın/Apartın/Daire’nin kontrolleri yapıldıktan sonra, Villa/Apart/Daire tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Yine TATİLNEKOLAY, misafire kiralanan Villa/Apart/Daire’yi eşyalı olarak teslim ettiği için eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın 500 TL/1000 TL hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa/Apart/Daire tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu misafirin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda misafire iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya/aparta/daireye giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

Madde 3; VİLLAYA/APARTA/DAİREYE GİRİŞ / ÇIKIŞ

Rezervasyon başlangıç günü giriş saati, en erken 16.00’dır, en geç 20.00’dır. Misafir; belirtilen saatler dışında  giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda bir gün sonra sabah TATİLNEKOLAY‘ın mesai başlangıcında (09.00) giriş yapabilir. Misafirin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden TATİLNEKOLAY kesinlikle sorumlu tutulamaz. Misafirin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. TATİLNEKOLAY bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Sabah saat 10:00 da misafirin villayı/apartı/daireyi hiç boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan msiafir birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek TATİLNEKOLAY'ın her türlü maddi zararlarını karşılayacaktır. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda TATİLNEKOLAY'a 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa/apart/daire kontrolü yapılmadan misafir villadan/aparttan/daireden çıkış yapması durumunda hasar depozitosu misafirin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Misafirin kendi isteği ile erken çıkması durumunda konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

Madde 4; VİLLA/APART/DAİRE KAPASİTESİ

İnternet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir (Çocuklar ve bebekler de dahildir). Rezervasyon kesinleştikten sonra misafir tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, TATİLNEKOLAY'a yazılı olarak başvurulacak ve villanın/apartın/dairenin kapasite durumuna göre TATİLNEKOLAY'ın uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. TATİLNEKOLAY, misafirden ilave ücret talep edebilecektir. Giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında başka misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda TATİLNEKOLAY, misafirlerin villayı/apartı/daireyi terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın/apartın/dairenin tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/apartın/dairenin kiralanması aşamasında misafirin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup misafir vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

Madde 5; VİLLA/APART/DAİRE TEMİZLİĞİ / BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER

Günlük, haftalık, aylık villa/apart/daire kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu, çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir, TATİLNEKOLAY bundan sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur. Tüm villaların/apartların/dairelerin havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/apartın/dairenin bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için misafir, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya/aparta/daireye girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa/apart/daire detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda/apartımızda/dairelerimizde standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın/apartın/dairenin özelliklerini villa/apart/daire özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

Madde 6; EVCİL HAYVAN / SİGARA

Aksi belirtilmedikçe villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir. Villalarımızın/apartlarımızın/dairelerimizin tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

Madde 7; FİYATLAR

İnternet sayfamızda belirtilen villa/apart/daire kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Kapora, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT yolu ile, Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

Madde 8; REZERVASYON VE ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Hesabımıza yatırılan, villa/apart/daire bedelinin ön ödeme miktarı (EFT, Havale veya Kredi Kartı ile “tek çekim veya taksitli”, veya peşin olarak vb.) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya/aparta/daireye giriş tarihinize 90 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, çünkü bu ödemenin tamamı villa/apart/daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya/aparta/daireye giriş anında, tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.

Misafir, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Misafirin iptal bildirisini TATİLNEKOLAY’a yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez.

Madde 9; İPTAL VE İADE KOŞULLARI

Misafirlerimiz sistemden yapmış oldukları rezervasyonu 24 saat içerisinde koşulsuz iptal etme hakkına sahiptir. Misafir bu süre içerisinde herhangi bir ödeme yapmış ise (ödeme yaptığı saat baz alınır) kesintisiz olarak geri iade edilir.

Misafir yapmış olduğu rezervasyonu giriş tarihine 90 (doksan) gün kalaya kadar iptalini talep ederse; 

a) Ön ödemeyi yapmış ise geri iadesi yapılmaz.

b) Ödemenin tamamını yapmış ise ön ödeme bedeli dışında kalan miktarı misafire iade eder.

Misafir yapmış olduğu rezervasyonu giriş tarihine 90 ila 30 gün arası bir sürede iptalini talep ederse;

a) Ödemenin tamamını yapmış ise ön ödeme hariç kalan miktarın %50’si misafire iade edilir.

b) Sadece ön ödeme yapılmış ise kalan miktarın %50’sini cezai müeyyide tazminatı olarak misafirden tahsil etme yoluna gidilir.

Misafir yapmış olduğu rezervasyonu giriş tarihine 30 -14 günden az sürede iptalini talep ederse;

a) Ödemenin tamamını yapmış ise geri iade edilmez.

b) Sadece ön ödeme yapmış ise kalan miktarın tamamı ekstra cezai müeyyide tazminatı olarak misafirden tahsil etme yoluna gidilir.

İptal başvurularında her ayın 30 çektiği baz alınır. (Örneğin 15 Nisan girişli rezervasyonun iptal talebi 15 Mart gecesi saat 23.59’a kadar yapılabilir.)

30 gün ile 14 gün kala iptal başvurusu yapıldığı takdirde giriş tarihine bakılarak iki hafta önceki tarih baz alınır.

Misafir veya ilan sahibinden birisi şikayet talebinde bulunmak isterse villaya giriş yapıldıktan sonra 24 saat içerisinde www.TatilNeKolay.com adresine şikayetini yazılı olarak bildirmek zorundadır.

Şirketimiz herhangi bir durum karşısında misafir ile villa/apart/daire sahibi arasında arabuluculuk yapabilir anlaşmazlık durumu ortaya çıktığında son sözü söyleyen taraf şirketimiz olur. İki tarafın da buna itiraz etme hakkı yoktur.

Misafir yapmış olduğu rezervasyon sonucu konaklama yerinden erken çıkış yapmak isterse konaklamadığı günlerin ücretini kesinlikle geri talep edemez.

Rezervasyon iptali misafir www.TatilNeKolay.com adresinden iptal onay e-maili alana kadar iptal olmuş sayılmaz. Misafir onay maili almamış ise TATİLNEKOLAY ile iletişime geçmelidir.

Madde 10; REZERVASYON TARİH DEĞİŞİKLİĞİ

Misafirler rezervasyon tarihini değiştirebilir fakat belirli birkaç özel duruma bağlıdır.

TATİLNEKOLAY talebinizi villa sahibine iletir ve onay alırsa değişikliği gerçekleştirebilir. TATİLNEKOLAY sadece arabuluculuk yapar burada son söz villa sahibine aittir. TATİLNEKOLAY rezervasyon tarih değişikliği gerçekleştiği takdirde; kesilen faturalar değişeceği ve ekstra bir iş gücü oluşacağı için KDV içinde ekstra 250 TL işlem ücreti talep etme hakkına sahiptir.

Madde 11; TATİLNEKOLAY TARAFINDAN REZERVASYONUN İPTALİ

1) Misafirin konaklama yapacağı bölgede ya da konaklayacağı villa/apart/daire’de (bölgede yaşanacak elektrik, su kesintisi bilgisi, deprem vb. afet sonucu veya konaklama yapılacak villa ile ilgili ciddi problemler ortaya çıktığı durumlarda) ön görülemeyen durumlarda şirketimiz siz misafirlerimize herhangi bir problem yaşamamanız adına giriş yapmadan önce iptal etme hakkını sunar. Bu gibi bir durum sonucu misafirlerimiz yine de gelmek isterse tüm sorumluluk misafire ait olacaktır. TATİLNEKOLAY misafirin seçmiş olduğu villa/apart/daire ile eşdeğer özelliklerde alternatif konaklama sunar, misafir bunu seçebileceği gibi aynı zamanda rezervasyonu tamamen iptal edebilir ve ödemiş olduğu paranın tamamının iadesini isteyebilir.

2) Villa sahibinden kaynaklanan rezervasyon iptallerinde katı politikalar gereği:

 2.1) Rezervasyona 14 günden az kalması durumunda misafirin konaklayacağı villanın fiyat farkını, çıkabilecek cezai yaptırımları kabul etmektedir.

 2.2) Rezervasyona 14 günden fazla kalması halinde aldığı ön ödeme tutarını misafire iade etmesi gerekmektedir.

Madde 12; HASAR DEPOZİTOSU

Her villanın/apartın/dairenin özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu misafirden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında misafire gönderilen onaylama belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu misafirden giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve misafir ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa/apart/daire ile villanın/apartın/dairenin demirbaşlarında bir hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Misafirin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito misafirden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise misafirden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

Madde 13; YÜZME HAVUZLARI

Villalarımızın/apartlarımızın/dairelerimizin yüzme havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir. Misafirin, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından TATİLNEKOLAY kesinlikle sorumlu tutulamaz. Misafir, kiralama yapacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için; Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nü telefonla arayıp bilgi alabilirler.

Madde 14: ISITMALI YÜZME HAVUZLARI

Her villanın/apartın yüzme havuzlarında ısıtma sistemi yoktur. Isıtma sistemi var ise bu villanın/apartın/dairenin detay sayfasında açık bir şekilde belirtilmektedir. Bazıları ücretli bazıları ücretsizdir ve detay sayfasında açık bir şekilde belirtilmektedir. Isıtmalı yüzme havuzlarının su dereceleri 26 santigrat ile 29 santigrat arasında değişiklik göstermektedir. Kaplıca veya Ilıca vs. yerlerdeki gibi kaynar su veya çok sıcak su gibi kesinlikle değildir. Böyle bir beklentiniz olmasın. Villanızı kiralarken ve ısıtmayı ücretli olarak isterken bu durumu göz önünde bulundurmalısınız. “Bu su sıcak değil” vb. ifadeler kullanıp ısıtma için ödemiş olduğu parayı geri almak isteyenlere para iadesi yapılmayacaktır. Villayı bu şekilde (havuz ısıtmalı) kiralayan misafirin bu gibi durumlardan dolayı havuzu kullanamamasından TATİLNEKOLAY sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Ayrıca havuz ısıtmaları elektrik ile yapıldığından dolayı, elektrik idaresinden kaynaklanan elektrik kesintisi sebebiyle havuzun soğumasından TATİLNEKOLAY sorumlu değildir.

Madde 15; SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ

TATİLNEKOLAY; villanın/apartın/dairenin belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak misafire teslim edilmesinden sorumludur.   TATİLNEKOLAY, villa/apart/daire sahibi ile misafir arasında aracı durumundadır ve bu nedenle oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa/apart/daire sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve misafirin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada/apartta/dairede olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan TATİLNEKOLAY sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, misafirin villaya/aparta/daireye ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlarda TATİLNEKOLAY kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Misafir, villadan/aparttan/daireden ayrıldıktan sonra, villada/apartta/dairede kaldığı süre içerisinde TATİLNEKOLAY'a bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

Madde 16; FATURA – VERGİ

www.TatilNeKolay.com web sayfasında yayımlanan hiçbir villa/apart/daire TATİLNEKOLAY'a ait değildir. TATİLNEKOLAY, portföyünde bulunan ve bizzat sözleşmesi bulunmadığı bir villada komisyon oranını kendi belirleyebilirHer villanın/apartın/dairenin sahipleri farklı farklı kişilerdir, şahıslardır, kurumlardır, şirketlerdir. TATİLNEKOLAY, kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin, villalarını/apartlarını/dairelerini misafire kiralamak için aracıdır (komisyoncudur), bu nedenle TATİLNEKOLAY, sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani misafirlerin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr villa/apart/daire sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalan miktar villa/apart/daire sahibinin sorumluluğundadır, bundan dolayı geri kalan miktarın faturasını villa/apart/daire sahibi keser ve TATİLNEKOLAY bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

Madde 17; MİSAFİRLERİN SORUMLULUKLARI

Misafirler villayı/apartı/daireyi, havuzu, bahçe mobilyalarını, kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür, kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın/apartın/dairenin makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda TATİLNEKOLAY ekstra temizlik ücretini hasar depozitosundan tahsil edecektir.

Oluşan herhangi bir hasar durumunda, misafirler TATİLNEKOLAY'ı haberdar etmekle yükümlüdür. Misafirlerin konakladıkları süre içinde verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise misafirden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

Ayrıca misafir ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle misafir ve beraberindekiler hakkında TATİLNEKOLAY'a bir şikayet ulaşması durumunda TATİLNEKOLAY misafirden rezervasyon süresi dolmadan villayı/apartı/daireyi boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan misafirlere, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini TATİLNEKOLAY vermez. Görünmemezlik konusunda, misafirler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, TATİLNEKOLAY, sorumluluk kabul etmez ve bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Madde 18; MÜCBİR SEBEPLER

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda TATİLNEKOLAY hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, TATİLNEKOLAY'ın engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir. Müşterilerin bu tip durumlarda rezervasyonların açığa alma hakları bulunmaktadır. İptal isteminde misafirin rezervasyon tarihinde villaya varması için herhangi bir engel söz konusu değilse Madde 9; İPTAL VE İADE KOŞULLARI kapsamı geçerli olacaktır. Dünyamızı kötü bir duruma sürükleyen pandemi covid-19 sonrası ilgili kurumlar ve şirketimizin aldığı karar sonrası iptal gerçekleştirmemekle birlikte açığa alarak misafirin haklarını sabit tutuyoruz.

Madde 19; ŞİKAYETLER

Misafirler villada/apartta/dairelerde kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen TATİLNEKOLAY'a bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, TATİLNEKOLAY görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/aparttan/dairelerden ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden TATİLNEKOLAY kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

Madde 20; YÜKSEK SEZONDA KARŞILAŞILABİLECEK DURUMLAR

Yüksek sezonda villaların tatil sezonu olması sebebiyle diğer aylara nazaran daha dolu olduğu yadsınamaz bir durumdur. Bu süreçte villalarının çoğunun dolu olması sebebiyle günün belli saatlerinde; voltaj düşüklüğü ve su kesintisi gibi problemlerle karşılaşılmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında sorun olarak lanse edilmeden gerekli desteği servis kontrolleri ile vererek çözüm odaklı olunmaktadır. Sorunun çözülme süreci günün birkaç saati sürebilmektedir. 


Madde 21; DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER

1) Villaya/Aparta/Daireye giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması, ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. gibi, kısaca TATİLNEKOLAY‘ın önüne geçemediği her türlü olumsuzluktan TATİLNEKOLAY kesinlikle sorumlu tutulamaz.

2) Bazı villaların inşasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) misafiri sağlık yönünden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan TATİLNEKOLAY kesinlikle sorumlu tutulamaz.

3) Tüm villa/apart/daire’lerde konaklayacak olan misafirlere özel araç lazım olacaktır. Misafirin ulaşımı kendi sorumluluğundadır. TATİLNEKOLAY kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4) Misafir, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. TATİLNEKOLAY, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz, bu hizmet misafirin kendi sorumluluğundadır.

5) Villa, apart veya daireyi kiralamış olan misafir, kiralamış olduğu villanın veya apartın veya dairenin coğrafi konumundan dolayı hoşnut kalmaması durumunda TATİLNEKOLAY sorumlu tutulamaz. TATİLNEKOLAY, villanın/apartın/dairenin konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.

6) Villaya/aparta/daireye ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden TATİLNEKOLAY sorumlu tutulamaz.

7) Villa/apart/daire hakkındaki “www.TatilNeKolay.com” detay sayfasında belirtilen “uzaklık tablosu” yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek yanılmalar olabilir ya da belirtilen mesafedeki market kapanmış olabilir. Misafir bunu göz önüne almayı kabul eder ve TATİLNEKOLAY bundan sorumlu tutulamaz.

8) Villada/apartta/dairede bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması vb. gibi vuku bulması ihtimal hiçbir kazadan TATİLNEKOLAY sorumlu tutulamaz.

9) Villaların tamamında yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Misafirin, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden misafir birebir sorumludur, TATİLNEKOLAY bu durumdan kaynaklanan problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

10) Villalarımızın/apartlarımızın/dairelerimizin hiçbirisinde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Hiçbir villada/apartta/dairede kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. gibi hizmetler yoktur. Bu ürünlerin temin edilmesi misafirin kendi sorumluluğundadır. TATİLNEKOLAY bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.

11) Villalarda/apartlarda/dairelerde veya yolda, cep telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan TATİLNEKOLAY kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

12) Kredi kartı, EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız. Para ödemesini TATİLNEKOLAY'a yapsanız bile size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmediği taktirde villayı/apartı/daireyi kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Misafirin aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan TATİLNEKOLAY kesinlikle sorumlu tutulamaz.

13) Villada/apartta/dairede misafirin sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşabilecek ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, elektrik şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesi vb. durumlardan TATİLNEKOLAY sorumlu tutulamaz.

14) Web sitemizde belirtmiş olduğumuz villa/apart/dairelerimiz birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bahaneler asla kabul edilemez ve bunlardan TATİLNEKOLAY sorumlu tutulamaz.

15) Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından/koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan/koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan TATİLNEKOLAY sorumlu tutulamaz.

16) Misafir; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı TATİLNEKOLAY'ı sorumlu tutamaz.

17) Havuzu dışarıdan görünmeyen villa diye tabir edilen muhafazakar villaları tercih etmek isteyen misafir, villanın detay sayfasında; “bu villa muhafazakar ailelere uygundur”, “havuzu dışarıdan görünmez”, “tesettürlü bayanlar tercih edebilir” vb. ibareler yok ise o villa muhafazakar bir villa değildir. Bu gibi ibareler olmayan villayı kiralayıp, villaya geldiği zaman “bu villa muhafazakar bir villa değil” deyip TATİLNEKOLAY'ı suçlamasından, TATİLNEKOLAY kesinlikle sorumlu değildir. Villayı kiralayacak olan misafirin tüm detayları dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ederiz.

18) Villanın/apartın/dairenin içerisine veya havuz bahçesi veya havuz terasına, herhangi bir gıda maddesinden dolayı veya çöpünüzden dolayı karınca veya böcek vb. veya değişik hayvan toplanmasından misafir birebir sorumludur, bu durumdan TATİLNEKOLAY sorumlu tutulamaz.

19) Villanın/apartın/dairenin yüzme havuzundan veya duşundan gelen sudan meydana gelebilecek her türlü hastalıktan, klor alerjisinden vs. kimyasal alerjiden, TATİLNEKOLAY kesinlikle sorumlu tutulamaz. Sağlıksal veya vücut hassaslığı olan kişilerin havuza girmemesini tavsiye ederiz.

20) Kiralanan villa/apart/daire çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş, tavuk, keklik, vs. hayvancılık yapılabilmektedir, kiralanan villanın/apartın/dairenin bahçesinde veya komşu evlerin/villaların/apartların/dairelerin bahçelerinde her türlü gübre kullanılabilmektedir, bu ve bu gibi olaylardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan TATİLNEKOLAY kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

21) Cenaze, ölüm, savaş, sağlık problemi, kaza veya kamu personeli veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda tüm kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu kesinlikle söz konusu değildir.

Misafir, yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş olup, bu ve vb. bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi takdirinde TATİLNEKOLAY sözleşmeyi tek başına feshetme hakkını ve sözleşme bedeli talep etme hakkını kullanabilir.

Madde 22; İHTİLAFLAR

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Antalya İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.