İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Kalkan mah. Akbel mevki Ardıç sok no 459/1 Kaş / Antalya
Tel: 0850 307 0 865
Fax: 0850 307 0 865
E-Posta: [email protected]

Destek Hattımız

0850 307 0 865

İPTAL VE İADE KOŞULLARI

İPTAL VE İADE KOŞULLARI


Madde 9; İPTAL VE İADE KOŞULLARI

Misafirlerimiz, sistemden yapmış oldukları rezervasyonu 24 saat içerisinde koşulsuz iptal etme hakkına sahiptir. Misafir bu süre içerisinde herhangi bir ödeme yapmış ise (ödeme yaptığı saat baz alınır) kesintisiz olarak geri iade edilir. (İstisnai durum olarak indirimli villalarda bu durum söz konusu değildir.) 

 ( TNK KATI POLİTİKA )

1 ) Rezervasyon tarihine 45 günden fazla ise rezervasyon iptal talebi durumunda; 

    a) Ön ödeme tutarının tamamına kesinti uygulanır.

    b) Ödemenin tamamı yapılmış ise ön ödeme hariç kalan tutar iade edilir.

2 ) Giriş tarihine 45 günden az ise rezervasyon iptal talebi durumunda; 

    a) Ön ödeme yapılmış ise tam kesinti uygulanır.

    b) Ödemenin tamamı yapılmış ise %50'sine kesinti uygulanır.

3 ) Giriş tarihine 14 günden az bir süre kala iptal talebi durumunda;  

    a) İptal gerçekleştirilemez.

    b) Ön ödeme yapılmış ise kalan miktarın tamamı mesafeli satış sözleşmesinin de gereği olarak misafirden tahsil etme yoluna gidilir.

    c) Ödemenin tamamı yapılmış ise geri iade edilmez.

Rezervasyon yapıldıktan sonraki 24 saat içerisinde koşulsuz iptal hakkı mevcuttur. İade edilecek tutar havale, EFT yoluyla ödendiyse geri iadesi 5-20 iş günü, kredi kartı yoluyla ödendiyse 30-90 gün içerisinde iade gerçekleşir.

İptal başvurularında (örneğin 15 Haziran girişli rezervasyonun iptal talebi 1 Mayıs gecesi saat 23.59’a kadar yapılabilir.)

45 gün ile 15 gün kala iptal başvurusu yapıldığı takdirde giriş tarihine bakılarak iki hafta önceki tarih baz alınır.

45 günden fazla olan iptal başvurularında ön ödemenin tamamı ile birlikte toplam tutarın %5'i de kesintiye uğrar. (%18 KDV ön ödeme tutarına dahil değildir, iptal durumunda eklenir.)

45 günden az olan iptal başvurularında toplam tutarın %50'si ödenmelidir. (Yalnızca ön ödeme yapıldıysa, kesintiye uğramasıyla birlikte misafir toplam tutarın %50'sini ödemekle yükümlüdür.

Misafir veya ilan sahibinden birisi şikayet talebinde bulunmak isterse villaya giriş yapıldıktan sonraki 24 saat içerisinde [email protected] adresine şikayetini yazılı olarak bildirmekle yükümlüdür.

Şirketimiz herhangi bir durum karşısında misafir ile villa/apart/daire sahibi arasında arabuluculuk yapabilir. Anlaşmazlık durumunda son sözü söyleyen taraf şirketimiz olur. İki tarafın da buna itiraz etme hakkı yoktur.

Misafir yapmış olduğu rezervasyon sonucu konaklama yerinden belirlediği tarihten daha erken çıkış yapmak isterse konaklamadığı günlerin ücretini kesinlikle geri talep edemez.

Rezervasyon iptali, misafir [email protected] adresinden “iptal onay e-maili” alana kadar iptal olmuş sayılmaz. Misafir, “iptal onay maili” almamış ise TNK tatilnekolay ile iletişime geçmelidir.

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda TNK tatilnekolay hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, TNK tatilnekolay'ın engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir. Misafirlerin bu tip durumlarda rezervasyonlarını açığa alma hakları bulunmaktadır. Yüksek sezon olarak sayılan aylarda iptal süresi 45 gündür ve bu durumlarda müsait villa değişikliği sağlanır.

Madde 9; İPTAL VE İADE KOŞULLARI kapsamı geçerli olacaktır.  Covid-19 sonrası ilgili kurumlar ve TNK tatilnekolay'ın aldığı karar sonrası iptal gerçekleştirmemekle birlikte açığa alarak misafirin hakları gözetilecektir.