Fethiye Balayı Villaları ile Romantizmin Dorukları

Türkiye Fethiye söz konusu olduğunda, yerli veya yabancı fark etmeksizin herkesin aklında güzel hisler uyanıyor! 

İnsanlar Neden Fethiye’ye Bayılıyor?

Akdeniz kıyı şeridinden yer alan bu muazzam bölge, turkuaz sahili boyunca görenleri büyüleyen ve aynı zamanda bir yelken ve paraşüt merkezi olarak dünyanın dört bir yanından gelen tatilcilerin oyun alanıdır. Birçok kumsal, yakınlarda yer alan antik kalıntılar ve muhteşem iklimi de burayı birçok insan için dünyanın en iyi tatil beldesinden biri yapmaktadır. Yemek, kültür ve yerel misafirperverliğin en derinlerine burada inebilirsiniz. Birçok insan buralarda yaz aylarında kalmak için villa kiralama ve villa satın alma girişimlerinde bulunuyor. Ana şehir merkezinden ve daha küçük köylerden oluşan, henüz gitmediyseniz birçok harika nedenden dolayı yaz tatili listenize almanız gereken Fethiye hakkında her şeyi burada bulabilirsiniz!


Fethiye Balayı Villaları Hakkında Güzel Detaylar


Fethiye’de Öne Çıkan 6 Yer

Fethiye, Türkiye’nin güneş kıyı şeridinin ortasında yer alır ve ana şehir merkezini ve daha geniş bir bölgeyi temsil eder. Çevredeki yakın olan en bilinen ilçeler Patara, Göcek ve Dalaman’dır. Bu bölgelerde uygun fiyatlı villa kiralama ve diğer tatil alternatifleri yer almaktadır.

Ölüdeniz: Bu kozmopolit tatil beldesi, Türkiye’nin en çok fotoğraflanan Mavi Lagün (Blue Lagoon) nedeniyle ün kazanmıştır. Yine de mavi lagün haricinde de hayran kalınacak bir çok özelliği vardır. Herhangi bir yabancı turist için, muhteşem Akdeniz manzarasının yanı sıra ideal yüzme ve güneşlenme koşulları da sunan plaja bayılmaktadır. Yamaç paraşütü, Babadağ’dan havalanıp Ölüdeniz sahilindeki iniş pistine inen harika rotasıyla favori aktivitelerden biridir. Sahil beldesi, ayrıca eğlence, dünya ve Türk yemekleri sunan iyi barlar ve restoran seçkiler sunmaktadır. Gerçekten de Türkiye’de dinlenme ve eğlence odaklı gelenler için Ölüdeniz çok iyi bir seçimdir.

Çalış Plajı: Muhteşem bir kum ve su sporları peşindeyseniz, Çalış Plajı’nı mutlaka ziyaret edin. Bu tatil beldesi, gündüzleri uykuyla geçen ve aile temalı gece hayatı için en iyi olan bar ve restoranların sıralandığı uzun gezinti yeri ile en çok sevilen yerlerden biridir. Bazı tur otobüsleri düzenli olarak buradan Fethiye şehir merkezine turlar düzenlemektedir. Gezginler özellikle Çalış Plajı’ndaki gün batımlarını çok seveceklerdir.

Hisarönü ve Ovacık: Set ve iç kesimlerde, Ölüdeniz’den yamaç üzerinden yan yana duran bu iki köy, başlangıçta turizmin artmasıyla birlikte organik olarak inşa edildi. Her iki bölge de yaz tatilleri için ideal bir üs oluşturur ve arka plandaki çarpıcı Toros dağları manzarası mekana gerçeküstü bir atmosfer kazandırır.

Dağlık Üzümlü: Denize sıfır tatil yerleri git gide daha da popülerleşmeye başlarken, göçmen ev sahipleri arasında bir sır popülerdir. Fethiye ilçesine 17 km uzaklıkta bulunan, Toros sıradağları içindeki bir köy olan Üzümlü, eski geleneksel kısmı ve büyük modern villalarıyla öne çıkmakta ve cazibe merkezi haline gelmektedir. Birçok insan tatil köylerinden daha uygun fiyatlı olduğu ve çevredeki muhteşem manzara nedeniyle burada villa kiralama deneyimi edinmeyi tercih etmekte…

Hem Romantik Hem Maceracı Balayı Tatili:


Fethiye’de Yapılacak En İyi 10 Şey

Fethiye yapılacak ve görülecek çok şey sunar. Başlamak için mükemmel bir yerdir. Müze, tiyatro gibi önemli simgesel yapı kalıntıları da başta olmak üzere tarihi dokusu oldukça zengindir.

Kelebekler Vadisi: Türkiye’deki herhangi bir rehber, Kelebekler Vadisi’ni mutlaka rotanıza eklemenizi isteyecektir. İki dağ arasında yer alan bu tenha, pastoral konum, doğa ana ile bir bütün olmakla ilgilidir.

Likya Yolunda Trekking: Antalya’da Fethiye’ye kadar uzanan 500 km’lik güneybatı Likya Yolu’nda sadece trekking yapmak için seyahate gelen birçok insan mevcut!

Yelken: Bazı insanlar marinadan özel bir yat kiralarken, bazıları da ana limandan kalkan geleneksel bir gulet gezisine gitmek için rezervasyon yaptırır.

Kayaköy Hayalet Köyü: Buranın tarihi zaman çizelgesindeki dönüm noktası, Osmanlı İmparatorluğu’nun dağılmasından sonra yaklaşık 100 yıl öncesine kadar Türk Kurtuluş savaşına kadar uzanıyor.

Rodos Yunan Adasına Feribot: Oniki Adalar grubunun bir parçası olan Rodos, feribotlarla yapılan popüler bir günübirlik gezidir ve oraya vardığınızda keşfetmek için çok şeyiniz olacaktır.

Saklıkent Boğazı: Günübirlik gezi turları ve özel araçla bu bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Nehri geçin ve Tabiat Ana’nın gücüne tanık olmak için vadiye doğru ilerleyin.

Tlos Antik Harabeleri: Tlos antik kenti, Roma, Likya, Bizans ve Osmanlı mimarilerini harmanlaması ile ünlüdür. Tiyatro, kale, bazilika ve Akropolis gibi kalan simge yapıları keşfettikten sonra muhteşem Xanthos Vadisi manzarasına sahip olan tepenin üstündeki Likya mezarlarını ziyaret edin.

Sizin İçin Seçtiklerimiz