Göcek Muhafazakâr Villalar

Göcek muhafazakâr villalar yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın en güzel manzaralarına kucak açan konumlarda bulunuyor Göcek lüks villa yaşam standartları, sizler ayrıcalıklı hissettiren tüm niteliklere sahiptir…

Göcek Muhafazakâr Villalar: Yeni Nesil Kaliteli Yaşam

Çoğu seyahat broşürü tipik olarak Türkiye'nin turistik yönlerini tanıtır. Ancak ülkemizin farklı farklı birçok yüzü vardır ve hareketli şehirlerden ve küçük geleneksel köylerden de öte, Türkiye’nin eşsiz kıyı şeridi, kıyı köylerinden oluşan bir kümedir.

Türkiye kıyı şeridi, konfor ve lüks yaşam tarzlarının bir karışımıdır. Göcek muhafazakar villalar gibi yerler, temel nitelikleri ve sağladığı ayrıcalık hissi sayesinde her yıl tatilnekolay.com Göcek villalarını tercih eden tüm misafirlerimize hitap etmekte… Kendini modernize eden yapısı ve Türk Rivierası'nın önemli bir oyuncusu olarak ortaya çıkmak için, dünyaca ünlü kişileri, hevesli yatçıları ve bilgili emlak yatırımcılarını çeken diğer sahil beldelerinin çok daha önündedir. Yine de buna rağmen bakirliğini, el değmemişliğini korumaktadır.

Fethiye Göcek Kiralık Villalar Hakkında

Kuzey Ege'den İstanbul yakınlarında uzanan ve Akdeniz kıyı şeridi çevresinde kozmopolit Antalya semtine doğru ilerleyen Türkiye kıyı şeridi, kıyı tatil köyleri ve küçük adalardan oluşan belirli rotalardan oluşan Mavi Yolculuk turunu deneyimlemek isteyen uluslararası ve yerli denizcileri kendine çekiyor.

Kökleri, 20. yüzyılın başlarında Ege kıyılarını gulet teknesiyle keşfeden ve bohem sosyal çevrelerde Riviera yaşamı için bir eğilim belirleyen sürgün edilmiş bir yazar olan Halikarnus'un balıkçısına atfedilebilir.

Bir Riviera'nın lüks etiketine rağmen, Türkiye’nin koylarını ve özellikle Göcek’i benzersiz kılan iki şey var. Geleneksel gulet teknelerinde kabin kiralama hizmeti sunarak bütçe gezginlerine hitap etmektedir. Tarihi ve değerli simge yapılar da kıyı şeridinde sıralanır ve çoğunlukla Akdeniz bölümündeki ikonik Likya yolunu oluşturur. Doğal olarak, üst düzey ve lüks semtler ortaya çıkmıştır ve en dikkate değer iki tanesi dağlık Kalkan kasabası ve küçük sahil köyü Göcek’tir.

Kalkan: Akdeniz Lüksü

Akdeniz kıyısındaki Antalya ve Fethiye yarımadalarının tam ortasında yer alan Kalkan, Türkiye'nin en çok rağbet gören ilçelerinden biridir. Yabancı emlak alıcıları ve büyük şehirlerden zengin Türkler arasında popüler olan otel, kaliteli yemeklerin, modern villaların ve lüks sosyal çevrelerin lideri olarak ünü sağlam bir şekilde yerleşmiştir ve hiçbir şey onu tahtından indiremez.

Arnavut kaldırımlı dar sokaklar ağı, sarp bir yamacı kaplar ve hem modern hem de orijinal evleri barındırır. Eski şehir, ahşap panjurlar arasında sürünen pembe begonvillerle kaplı beyaz badanalı evler tarafından mükemmel bir şekilde tasvir edilmiştir. Modern ve yeni inşa edilmiş villalar muhteşem deniz manzaraları, sonsuzluk havuzları ve en son ev dekor tasarımları ve trendleriyle övünür.

Ülkedeki en yüksek emlak fiyatlarından bazılarının pazarlanması, bu, coğrafi yapısı nedeniyle, inşaat için yalnızca sınırlı miktarda arazinin mevcut olması ve dolayısıyla talep gören bir pazar yaratılması gerçeğine bağlanabilir.

Bir balıkçı köyü olarak kökleri, komşu tatil beldesi Kaş gibi diğer yerler kadar belirgin değildir ve dünyaca ünlü plajları da yoktur. Ancak, yelkencilik, su sporları ve dalış bölgedeki en sevilen eğlenceler olduğu için, bu durum onun yelkencilik ve yatçılık sosyal çevrelerinde önemli oyuncu statüsünü etkilemez.

Fethiye Göcek: Geleneksel ama Modern

Kalkan'ın 100 kilometre batısında, Türkiye'nin daha prestijli sosyal ortamlarını gösteren bir başka lüks ve sofistike destinasyon olan Göcek yer almaktadır. Doğrudan kıyı şeridinde yer alan ve manzaralı Toros Dağları tarafından desteklenen antik çağda Kalimche olarak anılırdı ve Osmanlı kökleri ticaret gemileri için bir limandı.

Bu günlerde, ünlü statüsünün bir nedeni, yakındaki sahil şeridini çevreleyen son teknoloji marinaya aittir. Bunlardan biri olan 195 tekne bağlama kapasitesine sahip Club marina, mega yatları barındırıyor ve bu nedenle sektörün milyarder tarafına hakimdir.

Kıyı şeridini çevreleyen birçok küçük ada, sakin denizciler için bir cazibe iken, emlak piyasası Göcek'in iki katın üzerinde çok katlı binaları yasaklayan koruma statüsünden güç alırken, bu nedenle şirin köy benzeri görünümünü koruyor.

Yapı yasalarına, kurallarına ve yönetmeliklerine bağlı kalmak, ilham veren mimarları engellemedi ve Göcek'in benzersiz bir mülk gelişimi, özgünlüğü ve benzersiz görünümü nedeniyle onu ulusal bir isme dönüştürdü.

Kanalların ve yelken yollarının bağlantısı etrafında inşa edilen 130 villa, tekne sahiplerine mülklerinden denize doğrudan erişim sağlıyor. Gelişim boyunca bir yürüyüş rotası ören patikalara demirleyen küçük eğlence yatları, bir riviera destinasyonunun nasıl görünmesi gerektiğine dair mükemmel resimli kartpostal sahnesini sağlar.

Göcek ve Kalkan'a Nasıl Gidilir?

Her iki tatil beldesi de Antalya ve Fethiye destinasyonlarını birbirine bağlayan ana D400 sahil yolunun üzerinde yer almaktadır. Göcek'e ideal olarak Dalaman havalimanı kullanılarak ulaşılırken, Kalkan'a Dalaman veya Antalya havalimanı kullanılarak ulaşılabilir. Ülke çapında otobüs sistemi ile seyahat ediyorsanız, önce Fethiye'nin merkezine gidip buradan aktarmalı bir otobüse binebilirsiniz. Aksi takdirde, yerel halkın yaptığı gibi yapın ve geleneksel bir şekilde tekneyle gelin. Hem Göcek hem de Kalkan, Türk Rivierası'nın kabin ve özel kiralamaların mevcut olduğu güzergahlarda yer almaktadır.

Sizin İçin Seçtiklerimiz