İlk Kez Villa Kiralayacaklar İçin İpuçları & Öneriler

Yaz mevsiminin en güzel zamanlarının gelmesiyle birlikte, Kaş, Kalkan, Bodrum gibi muhteşem yerlerde ilk villa kiralama deneyimini gerçekleştirmek üzere olanlar için yararlı ipuçları önerebileceğimizi düşündük…    

Villa kiralama sektöründe, yılın bu zamanları rezervasyonların en yoğun olduğu dönemlerdir ve son dakika talepleri ve değişiklikleri durumlarına karşı hazırlıklıyız. Bu aşamada villa kiralarken çeşitlik karışıklıklar doğmaması için doğrudan mal sahibiyle değil, bir acente aracılığıyla villa kiralamanın pek çok yararı mevcut… Sürekli genişleyen seçkin villa portföyümüzle her geçen gün büyüyen misafir kitlemize hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. İşte villa kiralama aşamalarında yararınıza olabilecek tüyolar… 

Sosyal medya dünyasında algılanan yaşam tarzının kimi zaman yanlış lanse edilmesinin de etkisiyle, gerçekçi olmayan villa beklentileri ile uyumsuz fiyat beklentileri konusunda artış yaşanabiliyor. Bunu elbette insanların yaşam tarzlarını ilham olarak aldıkları kişilere göre hayatlarını olabildiğinde eksiksiz yaşama çabalarının bir parçası olarak görüyoruz.

Villa kiralama sorgusu yaparken, en önemli noktalardan biri gerçekçi beklentilere yakın olan bir bütçeye sahip bir villa sorgusudur. Kiralanan villada dahil olan ve olmayan birçok detayı, yatak sayısını, maksimum konaklama kişi sayısı, çocuklar için olabilecek özel beklentiler, villanın denize uzaklığı, korunaklı özelliklere sahip olup olmadığı ve bunun gibi daha birçok özellik göz önünde bulundurulmalı… Çok lüks bir villa beğendiyseniz ve belirlediğiniz bütçe bu standartların çok altındaysa, yine benzer imkanlara olabildiğince sahip olan ama daha sade bir tasarımla, tatil beklentilerini karşılamanız ve tatmin olabileceğiniz bir kiralık villa deneyimi yaşamanız mümkün…

Bu yazıda bahsedeceklerimiz, bir villa kiralamada en iyi seçenekleri ve en yüksek nitelikleri elde etmenize yardımcı olmak için, kendinize ve seyahat etmeyi düşündüğünüz kişilere sormanız gereken dolambaçlı bir soru listesidir.

İlk Kez Villa Kiralayacak Olanlar İçin İpuçları

Bu villa kiralamanın amacı nedir?

Tatilden beklentiniz nedir? Rahatlamak ve yenilenmek için mi? Yoksa tatili bir inziva dönemi olarak mı seçiyorsunuz? Sessizlik ve sükunet? Etkinlik? Etkinlikse ne tür bir etkinlik ve sizinle beraber kaç kişi olacak? Tatiliniz bir grup seyahati mi? Yoksa bir iş gezisi organizasyonunda mısınız? İşte bu ana sorunun alt soru grupları bu gibi detaylar olmalıdır.  

- Bütçe aralığım nedir?
- Nerede olmak istiyorum?
- Ben dahil toplamda kaç misafir olacak?
- Kaç yatak odasına ihtiyacım olacak?

Tatilnekolay.com’da bütçenizi zorlamanıza gerek olmadan, geniş fiyat aralıklarında her daim kaliteli seçenekler bulmanız mümkün. Bütçenizi zorlamak hem tatilinizi gönül rahatlığıyla geçirmekten uzaklaşmanızı, hem de bir sonraki tatilinizde bu seçeneği tercih etmekten uzaklaşmanıza neden olabilir. Bu yüzden bir bütçe belirlemeniz, villa aramalarınızı hızlı bir şekilde daraltarak size mümkün olan en iyi seçenekleri sunmamıza yardımcı olur.

Tatilde konum olarak nasıl bir yerde olmayı hayal ediyorsunuz? Plaja yakın mı? Yoksa şehir merkezine yakın bir konum mu? Veya doğa ile çevrili ve tamamen inziva yamaçlarda olmayı mu tercih edeceksiniz? Bu sorulara vereceğiniz cevaplar tatil anlayışınızla da örtüşecektir.

Seyahatiniz çocuklu bir tatil mi olacak? Çocuklarınızın özel gereksinimleri nelerdir? Çocukların sağlıkları ve güvenlikleri bizim için büyük önem taşıyor. Özel oyun alanları, çocuk havuzu gibi imkanlar bulunduran villalarımızı gözden geçirmeniz bu aşamada doğru bir tercih olacaktır. 

Bu bir arkadaş / aile veya iş gezisiyse, misafirleri yatak odalarını paylaşmaya açık mı? Unutmayın, daha fazla yatak odası, genellikle daha büyük bir villa anlamına gelmektedir. Mülk büyüdükçe fiyat aralıkları da artacaktır.

- Yaşam tarzıma uyacak ve hayatıma yeni deneyimler eklemek için beni konfor alanımdan çıkaracak ne tür bir kiralık villa istiyorum? 

- Modern bir kiralık villa mı yoksa daha yöresel ve klasik mimari bir konsept mi istiyorum?

- Depozito ne kadar olacak? Depozito ne zaman iade edilir?

- Temizlik ücreti var mı? Ödediğim ücrete dahil mi?

Villa kiralama için ödeme yapmanın en iyi yolu nedir?

- Konaklamaya dahil olan ek hizmetler var mı ve varsa bunlar nelerdir? 

- Havaalanına ne kadar yakın olacağım?

- Villaya ulaşım ve villada civardaki plajlara gidebilmek için kendi özel aracıma ihtiyacım olacak mı? 

- Villada yiyecek ve içecekler olacak mı? Değilse, villanın marketlere olan uzaklığı nedir?

- Villada kalmak istediğim tarihlerden ne kadar süre önce ön rezervasyon yapmalıyım?

Genel olarak, tatilnekolay.com olarak sizlere birçok villa kiralama seçeneği sunuyoruz. Önceden ne kadar çok ayrıntı ile ilgili soru sorarsanız, tam olarak ihtiyacınız olanı ayarlamanıza yardımcı olacağı için o kadar iyi olacaktır.  

Unutmayın ki rezervasyonunuzu ne kadar erken yaparsanız hem seçenekler daha fazla olacaktır hem de daha avantajlı fiyat aralıklarından yararlanmış olursunuz. 

Yoğun sezonlara yaklaştıkça son dakika talepleri, villa müsaitlik takviminin azalması nedeniyle daha az seçenekle karşı karşıya kalmanız durumu söz konusu olabilir. Aynı zamanda artan talepler fiyatların da artmasını beraberinde getirebilir. En iyi tatilinizi geçirebilmeniz için elimizden gelen en iyisini yapmaktan mutluluk duyuyoruz.

Villa konaklama için tam olarak aklınızdaki ve hayalinizdeki villaya sahip olmanızı istiyoruz. Bu nedenle herhangi bir villa seçeneğinde, zaman yönetimi çok önemlidir.

En unutulmaz tatil deneyimini yaşamanız için şimdiye kadarki en iyi villa kiralama sürecinizi birlikte planlayalım!

Sizin İçin Seçtiklerimiz