Kaş Balayı Villaları: Neden Kaş?

Kaş balayı villaları kucak açmış bekliyor sizleri! Neden mi? Tatilnekolay ekibi olarak misafirlerimize neden Kaş’ı tercih edebileceklerine dair harika bir liste hazırladık! Biz de yazarken bu listenin içinde Kaş’ın güzellikleri arasında yeniden kaybolduk…

O kadar fazla güzelliği bünyesinde barındırıyor ki! Bu yazıdan sonra içinizden bavulunuzu hazırlamaya ve Kaş’ta bir villa rezervasyonu yapmak için harekete geçeceğinizden neredeyse eminiz! Özellikle tatillerin en özeli olan balayı tatili için Kaş’ı tercih etmek için onlarca neden var…

Sorumuzu cevaplayalım…

Kaş Balayı Villaları ile Berrak Denizlerde Romantizm!

Elbette herkes dalış yapmayı sevmeyebilir. Ben yüzmeyi, sakin olmayı seviyorum, şezlong ve şemsiye bana yetiyor, diyorsanız; o zaman sahillerde mutlu bir şekilde vakit geçirebilirsiniz. Kaş sizin için en iyi alternatif. Kaş'taki deniz suyu, dağlardan gelen soğuk derelerin deniz yatağı kayalarının arasından sızması nedeniyle ferahlatıcı bir etkiye sahiptir. Üstelik berrak ve turkuazdır. Yaz sıcağında size çok iyi geleceğinden emin olabilirsiniz. Kaputaş Plajı, Büyükçakıl Plajı, Küçükçakıl Plajı, Limanağzı PlajıPatara Plajı ve daha fazlası gibi vakit geçirebileceğiniz birçok plaj seçeneği var…


Caretta Carettalar!

Yüzerken Caretta Carettalara da rastlamak mümkün. Onları çok korkutmuyorsanız birlikte dalıp yüzebilirsiniz. Bu, kişinin her zaman denk gelmeyebileceği özel bir deneyimdir.


Kaş Doğa Yürüyüşleri: Doğada Yürümek Olmazsa Olmazımız!

Yürüyüş veya trekking aktivitelerine katılarak, Likya Uygarlığından kalma birçok tarihi kalıntıyı görebilir ve Doğa Ana'nın eşsiz cazibesi ile “Antik Likya Yolu”nun farklı parkurlarında yürümeyi deneyimleyebilirsiniz. Yazın yürümek için çok sıcak olduğunu düşünüyorsanız, sonunda deniz, kum ve güneş olan kısa parkurları tercih edebilir veya doğada yürüyüş için en uygun zaman olan İlkbahar ve Sonbahar aylarını seçebilirsiniz.


Açık Denizde Tekne Turu!

Tekne turu yapmadan Kaş'tan dönmemelisiniz. Tekne turları ile karayolundan ulaşımı imkansız olan köyleri, plajları ve koyları gezmek mümkündür. Lezzetli yemekler yiyerek ve sıra dışı anları paylaşarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Deniz Kayağı

Deniz suyunun berraklığı, ılıman iklim koşulları, denizde ve sahilde birçok tarihi kalıntıya sahip olması Kaş'ı bir deniz kayağı merkezi yapmaktadır. Ayrıca deniz kanosu ile kıyı bölgelerinin nefes kesen güzelliğini ve tenha koylarını görme imkanını yakalayabilirsiniz.

Doğal ve Taze Ürünlerle Cuma Pazarı

Köylülerin kendi doğal ve taze ürünlerini sunduğu Cuma Pazarını kaçırmamalısınız. Pazardan aldığınız ürünleri arkadaşlarınıza hediye edebilir ya da tatiliniz boyunca taze meyve ve sebze tüketmenin keyfini çıkarabilirsiniz. TNK Tatilnekolay’dan kiraladığınız villada lezzetli yemekler pişirebilirsiniz. Yakındaki köylerden gelen yumurta, peynir, tavuk, çeşitli bitki çayları vb. satın alabilirsiniz. Tabii ki Cuma Pazarı'ndan köylüler tarafından pazar alanında pişirilip servis edilen en sevdiğimiz muhteşem gözlememizin tadına bakmadan ayrılmamalısınız.

Kadim Tarihiyle Likya Uygarlığı

Kaş'ta Likya Uygarlığı'ndan günümüze kadar uzanan pek çok tarihi kalıntı ve antik kent bulunmaktadır. Tarih meraklısıysanız ve tarihi mekanlarda vakit geçirmeyi seviyorsanız görmeden dönmemeniz gereken pek çok yer sayabiliriz. Xanthos, Patara, Phellos, Antiphellos, Myra antik kentleri ve etrafa dağılmış birçok kralın megalitleri… Ziyaret etmeden önce tarihi noktaları okuyup ön bilgi alırsanız, unutamayacağınız zamanlar geçireceğinize eminiz…


Academy of Nod ile Düşler Gerçekleşiyor

Nod Akademisi, başta engelliler olmak üzere ötekileştirilmiş tüm bireylerin sanat ve spor yoluyla toplumsal yaşama uyum sağlamalarını sağlamak amacıyla kurulmuş bir köy akademisidir. Çukurbağ köyünde bulunan Nod Akademisi'ni ziyaret ederek projeye katkıda bulunabilir ve keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Gönüllü olmayı da ayrıca düşünebilirsiniz.

Meis'e Yakın!

Meis Adası Kaş'a 30-35 dakika uzaklıktadır ve nüfusu 300-500 kişi civarındadır. 1-2 sıra evler ve butik oteller dışında başka yerleşim yoktur. Bir gün içinde rahatlıkla dolaşabileceğiniz, renkli, klasik Yunan mimarisine sahip şirin bir ada... AB pasaportu sahipleri için vize gerekli değildir. AB üyesi olmayan pasaport sahipleri için günlük vize mevcuttur.

Çünkü Uçmak Özgürlüktür!

Kaş'ın muhteşem manzarasını ve sahilin kuşbakışı manzarasını görmek için uçmayı tercih edebilirsiniz. Kaş, bölgenin ve Türkiye'nin en popüler yamaç paraşütü merkezlerinden biridir. Yamaç paraşütünü mutlaka deneyimlemelisiniz. Gökyüzünde uçarken 20-25 dakikada yoğun şehir stresinden kolayca kurtulabilirsiniz. 


Keyifli Sokaklar ve Uzun Çarşı

Kaş’ın ara sokaklarını görmeden; aralarından geçmeden; sokakları saran asmaların ve begonvillerin rahatlatıcı hissini duyumsamadan bizi tam olarak anlamanız neredeyse imkansız… Uzun Çarşı'yı görmeden Kaş'tan ayrılmanızı ise hiç istemeyiz... Uzun çarşı şehrin göbeğinde yer aldığı için kaçırma ihtimaliniz yok tabii. Tarihi Selçuklu mimarisinin örneklerini görebileceğiniz ve alışveriş yapabileceğiniz harika bir lokasyon. Caddenin üst kısmında M.Ö. 400 yıllarına tarihlenen bir lahit bulunmaktadır ve bu mezar Kaş'ın simgesi haline gelmiştir. Bu nedenle resimde yer alan uzun çarşıyı görme ihtimaliniz çok yüksek.

Gün Batımlarıyla En Güzel Masalı Anlatır

Kaş'a gelen hemen hemen herkes bu güzel gün batımlarını görmeden, fotoğraflamadan dönmez ve herkes buraya aşık olur. Gün batımlarımız meşhurdur! Şimdilik fotoğraflarla yetinin, vardığınızda gerçek gün batımlarını izlemek için bolca zamanınız olacak.

Kaş Gece Hayatı

Yaz tatilinin vazgeçilmez unsurlarından biri de şüphesiz gece hayatıdır. Hem sahilde hem de şehir merkezinde çok sayıda bar ve restoran bulunmaktadır. Birçok farklı müzik alternatifi ile barların çoğu sabah 4'e kadar açık ve eğlence neredeyse sabahın alacakaranlığına kadar devam ediyor. Gece hayatını seviyorsanız, eğleneceğinizden ve dünyanın her yerinden birçok yeni arkadaş edineceğinizden emin olabilirsiniz.

Sizin İçin Seçtiklerimiz