Ön Rezervasyon Sürecinde En Çok Sorulan 7 Soru

Özel bir villada kalmak, otel veya tatil köyü gibi diğer konaklama türlerine kıyasla misafirlerimize en fazla mahremiyet sunan tercihlerden biridir. Bununla birlikte, tatilcilerin bir villa veya tatil evi rezervasyonu yapmadan önce göz önünde bulundurması gereken bazı önemli şeyler vardır. Özellikle Kaş, Kalkan, Bodrum ve diğer güzide tatil beldelerindeki tatil evi kiralamaları, geleneksel konaklama türlerinden farklı işler ve misafirlerin villa konseptini anlamak için bazı noktalara dikkat etmesi ve ayrıcalıklı bir tatil deneyimine hazır olması gerekir.

Aşağıda, mükemmel bir özel villa konaklama arayışınızda yararlı bulabileceğiniz, misafirlerimizden sıkça aldığımız sık sorulan 7 soru bulunmakta...

VİLLAYI DİĞER MİSAFİRLERLE PAYLAŞIYOR MUYUZ?

Aldığımız en yaygın sorulardan biri, villanın diğer konuklarla paylaşılıp paylaşılmadığıdır. Özel villalar bütünüyle bir mülk olarak kiralanmaktadır. Bazen, bir villada beş yatak odası varsa, tüm yatak odaları size ve beraber tatil yaptığınız insanlara aittir. Bu durumda, tesisin olanaklarının diğer konuklar tarafından paylaşılması söz konusu değildir ve bu konukların mahremiyetinin zarar görmemesi anlamına gelir.

Kiralık villa için ön rezervasyon yapmadan önce eğer mahremiyet sizin için önemi bir nokta ise muhafazakar villa türünden seçtiğinizden emin olun ve villa uzmanlarımızı bu konuda bilgilendirin.

VİLLADA PERSONEL VAR MI?

Her villa farklı türden konseptlere sahiptir. Fakat tatilnekolay.com bünyesindeki kiralık villalarda şahsınıza özel hizmet eden personel ekibi bulunmamaktadır. Bizler villaya giriş yaptığınız ana kadar size eşlik ederiz ve ondan sonrasında oluşabilecek sorularınıza karşı da bir telefon uzağınızda oluruz.

Ek hizmetler ile ilgili de villa rezervasyonu öncesi ayrıca ekibimize sorularınızı yönelterek bilgi sahibi olabilirsiniz.

HAVAALANI TRANSFERİ ÜCRETSİZ OLARAK SUNULUYOR MU?

Konuklar varıştan önce, herhangi bir karşılama hizmeti olup olmadığını ve fiyata dahil olup olmadığını öğrenmek isteyebilir. Bazı durumlarda, büyük bir grup halinde seyahat eden müşterilere havaalanı transfer hizmeti sunmaktadır. Ancak bazıları ekstra ücrete tabi olabilir. Bu nedenle, bu detayı önceden acentenize veya villa temsilcinize sormanız önemlidir.

YEMEK KİRALAMAYA DAHİL Mİ?

Özel bir villa için rezervasyon yapılırken kira bedeline yemek dahil değildir. Ancak, bazı villalarda ücretsiz kahvaltı sunulmaktadır. Çoğu durumda, yiyecek ve içecekleri masrafı size ait olacak şekilde ödemek durumdasınızdır. Konakladığınız bölgede marketlerden alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

VİLLADAKİ İMKANLAR NELERDİR?

Özel lüks bir villa genellikle sinema odası, spor salonu, spa ve sauna odası, tenis kortu, özel sonsuzluk havuzu, muhteşem manzaralar gibi eksiksiz üst düzey olanaklarla birlikte gelir. Normalde konuklar tüm hizmetlere erişebilir. Lüks ve normal villalardaki olanakların ve bulunması gereken özelliklerin neler olduğuna dair daha fazla bilgi edinmek için “nitelik bir villanın özellikleri neler olmalıdır?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

ÖDEME NASIL YAPILIR?

Villa kiralama ücreti ödemesi banka havalesi veya kredi kartı ile yapılabilir. Toplam tutarın %35'lik kısmını ön ödeme olarak havale-eft, kredi-banka kartı ile ödeyebilirsiniz. Kalan %65'lik tutar girişte elden nakit olarak tahsil edilmektedir. Girişte kalan ödeme kredi kartı veya banka kartı ile yapılamaz.

DEPOZİTO GEREKLİ Mİ?

Evet, çoğu villa sahibi herhangi bir rezervasyonu kabul etmeden önce bir depozito talep eder. Villaya girişte villa için belirlenen hasar depozitosu konaklama yaptığınız süre boyunca tedbir amaçlı olarak talep edilir. Villadan çıkış yapacağınız gün villa kontrol edildikten sonra herhangi bir hasar olmaması durumunda depozito tarafınıza iade edilir. Ödeme yöntemi kredi kartı veya banka havalesi yoluyla yapılabilir.

Sizin İçin Seçtiklerimiz