Seçtiğiniz Villanın Çocuk Dostu Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız?

Planlama ve hazırlık, mükemmel bir tatil için çok önemli adımlardır. Özellikle çocuklarla seyahat edenlere, küçüklerin sağlığı ve güvenliği için daha donanımlı olması gerekenlere… Kalmayı seçtiğiniz konaklama türü ne olursa olsun, hizmet sağlayıcılara çocuk tesisleri hakkında sorular sormak oldukça önemlidir.

Büyük arkadaş grupları ve aileler için ideal olan özel bir villa kiralamada kalmayı seçerseniz, kalmayı hayal ettiğiniz kiralık villa veya tatil evlerinin çocuk dostu olup olmadığını anlamanız için sormanız gereken beş soru var.

1. Villa çocuklar için güvenli mi?

Ebeveynlerin villa hakkında sorması gereken ilk ve en kritik sorular - çocukların evde kalması güvenli mi? Güvenlik kelimesinden bahsederken, bu senaryoda, mülkün bulunduğu yerin güvenliği anlamına gelir. Bunun nedeni, lüks villaların bazılarının, çocukların tesis içinde oynaması için tehlikeli olabilecek alanlarda yer almasıdır. Bazen villa, mülkten panoramik manzarayı iyileştirmek için uçurumun hemen üzerinde yer alır ve bu, etrafta koşmayı seven aktif gençler için de iyi olmayabilir.

Elbette çocuklar için güvenli olan geniş arazileri olan bir tepe veya yamaç üzerine inşa edilmiş villalar olmasına rağmen bu durumla karşılaşılabilir. 

İdeal olarak, denize sıfır bir villa, çocuklarla seyahat eden herkes için mükemmel olacaktır.

  

2. Personel çocuklara bakmaya yardımcı olabilir mi?

Bazı ebeveynler birlikte yalnız kalmak isteyebilir ve çocuklara bakmak için biraz yardım isteyebilir. Bu durumda villaya herhangi bir çocuk bakıcılığı hizmeti verip vermediklerini sorun. Bu hizmet normalde özel bir villada mevcut değildir. Ancak villaların bazıları ya anlaşmalı şirketlerinden dış kaynak kullanarak hizmet sunabilir ya da çok az ekstra ücrete mal olacak bir kurum içi hizmete sahip olabilirler.


 

3. Orada bir çocuk menüsü var mı?

Konukların sormayı unutmaması gereken bir diğer önemli konu da yemeklerle ilgili. Egzotik bir yere seyahat etmenin artıları ve eksileri vardır - yeni şeyler görmek ve yeni şeyler denemek. Yemek departmanı için, özellikle çocuklar için birisinin tercihlerini ayarlaması asla kolay değildir. Ayrıca, birçok çocuk baharatlı yiyecekler yiyemez veya bazıları sebze yemez, bu yüzden çocukların her zaman çocuk besinleri hakkında bilgi talep etmeleri gerekir.

Genellikle villanızın mutfağında çocuklarınıza yiyeceklerinizi kendiniz gönül rahatlığıyla hazırlayabilirsiniz.


4. Çocuk havuzu var mı?

Özel lüks villalarımızın ana parçasının çoğu zarif bir sonsuzluk havuzudur. Ancak kaç tanesinde çocuk havuzu var? Her tatil evinde uygun bir çocuk havuzu bulunmaz. Çocuk havuzu olarak, genellikle çocukların ebeveynleri ile havuzun tadını çıkarmasına izin veren sığ bir alan olacaktır. Lüks bir villanın sahip olduğu diğer olanaklar hakkında web sitemizi ziyaret ederek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

5. Başka çocuk hizmetleri var mı?

Birçok villada mama sandalyesi ve bebek karyolası gibi standart bir bebek / çocuk olanakları sağlanacaktır. Bununla birlikte, birden fazla çocukla büyük bir grupta seyahat etmeyi planlıyorsanız, daha fazla çocuk tesisinin hazırlanmasını talep ettiğinizden emin olun. Ayrıca, villanın oyun alanı veya oyun odası gibi başka çocuklara yönelik herhangi bir aktivite sağlayıp sağlamadığını bilmek de iyi olabilir. Bazı villalarda Play Station, üst düzey ses sistemine sahip xBox ile donatılmış bir oyun odaları dahi vardır.

Sizin İçin Seçtiklerimiz