Sezon Dışı Seyahat Avantajları

Sezon dışı seyahat birçok avantajı beraberinde getiriyor. Gerçek gezginler genellikle turlarını sezon dışı dönemlere denk getirirken, kalabalık ve karmaşadan hoşlanmaya tatilcilerin de tercihi sezon dışı seyahatten yana oluyor…

 

Hızla değişen bir dünyada, insanların artık seyahat etme biçimindeki eğilimler hızla değişiyor.

 

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, insanların sezon dışında dünyayı dolaşmak konusuna gittikçe daha fazla yöneldiğini fark ettik. Bu trendin tam ortasındayız. Neden sonbahar veya kış en güzel tatil beldelerinin nasıl bir hale büründüğünü görmeyesiniz? Bu harika olmaz mıydı?

İşte sezon dışı seyahat için tüm avantajlar…

Sezon Dışı Seyahat Avantajları Nelerdir?

Sezon dışı seyahat sırasında genelde hava, özellikle sonbahar aylarında daha elverişlidir. Çok sıcak değildir ancak üşümezsiniz de… Hafif soğuk bile olsa yine de havanın tadını çıkarmak için yapabileceğiniz onlarca açık hava aktivitesi mevcuttur.


Antalya’da Turizm Ne Zaman Başlayacak?

Turizm Sektörü 2021

2021 turizm sektörü sezon dışı veya yoğun sezon fark etmeksizin hareketlenmenin beklendiği bir yıl… 2021 yaz sezonu aşının bulunması ile birlikte önemli bir şekilde hareketlenme gösterebilir. 2021 Turizm sektörü, Antalya Güvenli Seritifikasyon kapsamında 2021 yılı için hazır durumda. Aşılanmayı yakında takip eden turizm yetkilileri geçen yılki tatil istatistiklerinin çok daha fazla üzerine çıkmayı hedefliyor.

2021 Turizm Sezonu Ne Zaman Açılacak? Sezon Dışı Aylar Hangileridir?


 

2021 turizm sezonu Nisan ayı itibariyle açılmakta ve yerli-yabancı turist sayısında hızlı bir artış görülmesi beklenmektedir.

Sezon dışı aylar Eylül sonlarında başlayıp, Mart ayının sonlarına kadar geçen sonbahar-kış dönemlerini kapsamaktadır.

Sezon Dışı Seyahat Dönemlerinde Daha Az Turist…

Daha az turist, mevsimlik yemekler ve hepsinden önemlisi; müstakil ev ve villa kiralama fırsatları…

Artık internetin parmak uçlarımızda olması ve dolayısıyla bize çeşitli ilgi alanları sunasıyla birlikte, artık tatile çıkan insan sayısında mevsimler arası güçlü bir ayrım görülmemekte… İnsan sayısı azalıyor gibi görünüyor fakat artık insanlar tatillerini sadece yaz sezonuna değil, bütün bir yıla yaydıkları için tatilden daha fazla keyif alabilmeniz daha mümkün olabiliyor.

 

Eylül ayının son demlerinde artık sıcak havaların yavaş yavaş geride kaldığı dönemdir. Bu dönemde kalabalık gitmiş, gerçekten tatil beldelerinde hala yapılabilecek muhteşem şeyler olduğunun farkında olan farklı seviyede bir tatil anlayışına sahip olan insanlar gelmeye başlamıştır. İşte, siz de o insanlardan birisiniz belki de!

 

Sezon dışı seyahat döneminde, Akdeniz gibi pek çok yer hala yılın büyük bir bölümünde yoğun güneş ışığı alır. Ve restoranlar, tatmanız için yeni mevsimlik menüler sunmaya başlar.

Yazın bambaşka hallerini gördüğünüz o harika plajların farklı hallerini keşfedeceksiniz. Hayata farklı bir perspektiften bakma şansı edineceksiniz. Birçok misafirimiz sezon dışı seyahat aylarının onlar için en iyi aylar olduğunu ifade ediyor ve bizler de buna tamamen katılıyoruz.

Yerel halkın gerçekte nasıl yaşadıklarını göreceğiniz ve karşılığında çevreyi ve kültürü tanıtmaları için size daha fazla zaman sunabilecekleri sezon dışı bir dönemde olmanız yılın en güzel zamanıdır. Pek çok bölgesel cazibe merkezi hala açıktır ve size her şeyi keşfetmeniz için bol bol zaman sunar.

Bizim için, lüks villa kiralama mülklerimizin birçoğunda sezon dışı seyahat tercih eden misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca tabii ki bu dönemlerde villa kiralama maliyetleri düştüğü için tüm avantajlar konuklarımıza gidiyor. Sezon dışı seyahat dönemi, villa kiralama rezervasyonu yapmak ve gerekli tüm hizmetlerin sağlanması için ideal zamandır. Yılın herhangi bir zamanında, en istisnai fiyatlarla konuklarımıza olabilecek en iyi fiyatları sunmak için elimizden geleni yapmaktayız. Böylece sonbahar ve kış aylarında sezon dışı seyahat etmek isteyenlere biraz olsun fikir verebildiğimizi düşünüyoruz.

 

Kurumsal geziler, sağlık turizmi veya yoga inzivaları için sezon dışı seyahat fikri mükemmel birer fırsattır. Aynı zamanda düğün ve çeşitli etkinlikler için de daha iyi bir dönem düşünülemez.

 

Biraz mola vermek, biraz güneş, biraz manzara ve ılık bir hava almak istiyorsanız, her şeyden uzaklaşmanız gerekiyorsa, sezon dışı seyahat için hangi tarihlerde nasıl bir villa istediğinizi bize bildirmeniz yeterli…  Böylece sizler için geniş villa portföyümüzden seçenekler sunabilir, harika bir tatil geçirmenizi sağlayabiliriz. Bir sonraki seyahatinizde sizlerle tanışmak için sabırsızlanıyoruz.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

  • Sezon Dışı Seyahat Avantajları

    Sezon Dışı Seyahat Avantajları Sezon dışı seyahat birçok avantajı beraberinde getiriyor. Gerçek gezginler genellikle turlarını sezon dışı dönemlere denk getirmeyi tercih e...