Yazlık Villa Kiralarken Kendinize Sormanız Gereken 10 Soru

Yazlık villa kiralarken birçok farklı parametreyi gözden geçirmeniz gerektiğini fark etmişsinizdir.

Bu makalenin amacı, birlikte seyahat ettiğiniz kişiler dahil ihtiyaç ve gereksinimlerinize en uygun villayı seçip bulmanıza yardımcı olmak, rezervasyon sürecinin ve hayalinizdeki tatilin olabildiğince sorunsuz ve keyifli geçmesini sağlamaktır.

Yazlık Villa Kiralama

1. Bütçem nedir?

Bazı durumlarda aynı sayıda yatak odasına sahip villaların kalite, tasarım, olanaklar ve olanaklar, sunulan hizmetler ve hatta konum bakımından farklılık gösterebileceğini unutmayın. Bu nedenle fiyatlandırma farklı olacaktır. Arama sürecinizi kısaltmak için, doğrudan villa web sitesi üzerinden rezervasyon yapıyorsanız, bütçeniz hakkında sahibine veya temsilcisine bilgi vermeniz yeterlidir. Web sitelerinde listelenen yüzlerce villayla acenteler veya rezervasyon motorları aracılığıyla rezervasyon yapıyorsanız, aramanızı daha kolay ve hızlı hale getirmek için villaları fiyat aralığına göre filtreleyin.

2. Benimle kaç kişi seyahat ediyor?

Tüm kiralık lüks villalarda, villada kalmasına izin verilen maksimum konuk sayısı gereksinimleri vardır. Bazıları ek bir ücret karşılığında sayıları uzatmaya isteklidir, ancak diğerleri hiç esnek değildir. Grubunuz izin verilen maksimum misafir sayısını aşarsa, o zaman yan yana veya aynı mülkte iki veya daha fazla villa bulmanız gerekebilir, çünkü villaların çoğu bağımsız olarak çalışır. Sizin için doğru villaları ayıklamanıza ve aramanıza yardımcı olabilecek bir acenteye sahip olmak en uygunudur.

3. Çocuklarla, yaşlılarla veya engelli biriyle mi seyahat ediyorum?

Özel ilgi gerektiren veya özel gereksinimi olan kişilerle seyahat ediyorsanız, villa temsilcisine villanın size uygun olup olmadığını sorun. Bazı villalar hiç de çocuklara uygun olmayan bir uçurumun üzerine inşa edilmiştir. Engelli veya tekerlekli sandalyeli biriyle seyahat ediyorsanız, asansörlü villalar veya düz arazi üzerine inşa edilmiş tek katlı bir villa arayın.

4. Konum ihtiyaçlarıma uygun mu?

Seyahat planlarınıza bağlı olarak villanın nerede olduğunu bilin. Arkadaş grubunuzla seyahat ediyorsanız ve istediğiniz kadar parti yapmayı planlıyorsanız, kalabalığın olduğu yere yakın bir villaya ihtiyacınız olabilir mi? Aileniz veya arkadaşlarınızla rahatlamak ve tamamen sakin bir tatilin tadını çıkarmak istiyorsanız, sadece dalgaların ve çevredeki doğanın sesini duyabileceğiniz huzurlu bir alanda daha iyi olursunuz.  Çoğunlukla özel tenha bir konuma inşa edilmiş, mükemmel bir inziva yeri olarak özel olarak tasarlanmış birçok lüks villa vardır.

5. Villa ihtiyacım olan tesis ve olanaklarla donatılmış mı?

Vaktinizin çoğunu villada geçirmeyi planlıyorsanız bu önemlidir. Lüks villaların çoğu özel sonsuzluk havuzu, spor salonu, sinema odası, oyun ve eğlence odası, spa, özel plaj, tenis kortu ve daha fazlasıyla donatılmıştır. Biri istediğiniz tüm olanaklara ve olanaklara sahip olabilir, ancak tam olarak doğru konum olmayabilir. Her zaman varış noktasını çok iyi bilen, yerel olarak konuşlanmış bir acenteye danışın.

6. Villada personel var mı?

Oda sayısından ve villa büyüklüğünde bağımsız olarak, villalarımızda villa personeli bulunmayacaktır. Villa içerisinde sadece siz ve sizinle birlikte seyahat eden kişiler yer alabilir. Bu gibi soruların cevaplarını web sitemizin sıkça sorulan sorular panelinden de inceleyebilirsiniz. Villalarda yalnızca kiralama işlemini gerçekleştiren misafirlerimizin bulunacak olması ve başka hiç kimsenin olmaması misafirlerimizin de genellikle tercih ettiği bir durumdur.

7. Rezervasyon yaptığım şirketin yasal olup olmadığını ve ödememin güvenli olduğunu nasıl anlarım?

Öncelikle hakkımızda sayfasında şirketi temsil eden bir kişinin profilini görmelisiniz. İlk sorgunuzdan sonra veya şirketle yazışmışsanız, iletişime geçtiğiniz kişilerin profilini araştırın. Profesyonel ve yasal iseler, en azından gerçek bağlantıları ve önerileri olan bir bağlantılı hesaba / profile sahip olmalıdırlar. Şirketin veya villaların geçmişine bakın. Web sitemizdeki bazı gerçek villa yorumlarını okuyun.

8. Yemekler veya yiyecekler dahil mi?

Yemekler normalde kiralamaya dahil değildir. Bazı villalarda ücretsiz kahvaltı sunulsa da, öğünlerin geri kalanı konukların masrafı olmalıdır. Villadaki personel sizin için alışveriş yapmaya hazır olacak ve tesis bünyesindeki tam donanımlı mutfakta yemek pişirmek sizler için ayrı bir keyif olacaktır. Ayrıca villanızın yakınlarındaki marketlerden ya da benzeri yerlerden dilediğiniz gibi kendi alışverişinizi de yapabilirsiniz. Bu durum çok daha güvenilir olmayı ve kendinizi gerçekten evinizde gibi hissedebilmenizi sağlar.

9. Havalimanı transferi dahil mi?

   

Çoğu villa ücretsiz olarak 2 yönlü havaalanı transferi sunmamaktadır. Ancak talepler doğrultusunda ayarlamalar yapılabilir. Dahil değilse, havalimanına vardığınızda kendi transferinizi ayarlamayı seçebilir veya varışınızdan önce yönetici veya villa temsilcisinden sizin için ayarlamasını isteyebilirsiniz.

10. Başka gizli masraflar olacak mı?

Villa kiralama sektörü, ücretlendirme söz konusu olduğunda en şeffaf sektörlerden biridir. Verilen fiyatta bir (++) varsa, bunun ne için olduğunu sormaktan çekinmeyin. Bazı villalar kira bedeline Servis Ücreti ve KDV dahildir. Aksi halde rezervasyon işlemi sırasında belirtilmeli, sürpriz veya gizli gelmemelidir.

Tatilnekolay.com ile yazlık villa kiralama sürecinin en sorunsuz ve hızlı şekilde gerçekleşmesi için sizlere hazırladığımız önerileri okudunuz. Bu yaz sizlerle tanışmak ve tatil heyecanınıza ortak olmak için sabırsızlanıyoruz!

Sizin İçin Seçtiklerimiz