Yüksek Manzaralı Villalar ve Denize Sıfır Villalar Arasında Seçim Yapmak

Herkes güzel bir villada sevdikleriyle unutulmaz bir tatili dört gözle bekliyor. Ancak tatilde konum için karar vermek konusunda bazı kararsızlar yaşayabilirsiniz. Konaklama söz konusu olduğunda yüzlerce seçenek vardır ve en iyisini seçmek son derece önemlidir. Kalmayı planladığınız yer son anda bile değişkenlik gösterse sorun olmaz, ancak yanlış villayı veya oteli seçtiğinizde tatiliniz bir felaket olabilir. Ancak tüm ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize uyan konaklama birimini seçtiğinizde, cennetten köşe gibi bir atmosferin içinde buluverirsiniz kendinizi.

Peki çok beklediğiniz tatiliniz için ne tür villalar ve tatil evlerinde kalmak istiyorsunuz? 

Tatiliniz için karar verebilmeniz adına bir yamaç villaları ve deniz kenarı villaları karşılaştırması yaptık… Keyifle okuyun!

YÜKSEK MANZARALI VİLLALAR

Artılar

İnanılmaz Manzaralar - Bir tepe villası, size denize nazır bir villanın asla sağlayamayacağı muhteşem manzaralar sunacaktır. Dağları, uçsuz bucaksız denizi, yemyeşil ormanı ve hatta yakındaki adaların şekillerini ve formlarını görürsünüz. Panoramik bir manzara istiyorsanız tepe villaları sizin için en iyisidir.

Tam Gizlilik - Villa bir dağın veya uçurumun yukarısında yer aldığından, komşu olma şansı çok düşüktür. Yüksek manzaralı villalar, mahremiyet ve inziva isteyen konuklar için sakin ve özel bir konum sunar. Gençleştirici bir tatil için mükemmeldir.

Doğaya Yakın - Yemyeşil orman, tepedeki villaların çoğunu çevrelemektedir. Ancak denizin muhteşem manzarasını da unutmaz. Tam bir beden ve ruh inzivasına ihtiyaç duyan insanlar için idealdir. Yoga ve meditasyon yapın, rahatlatıcı bir masaj yapın ve sadece rahatlayın ve huzur içinde olun.

Eksiler

Çocuklar İçin Uygun Olmayabilir - Villanın tasarımına ve mimarisine bağlı olarak, tepedeki villalardan bazılarına ulaşmak misafirlerin birkaç basamak tırmanmasını gerektirebilir. Bu da çocuklar için tehlikeli ve yaşlılar için zor olabilir. Ayrıca yüzme havuzları, küçük çocuklar için maalesef güvensiz olabilecek muhteşem manzaralar için tipik olarak uçurumların kenarlarında yer almaktadır. Gitmemeleri gereken yerlere gitmediklerinden emin olmak için çocuklarınızı düzenli olarak kontrol etmeniz gerekecektir.

Zor Erişim - Ani bir alışveriş yapmak istiyorsanız önceden ulaşım ayarlamaları yapmanız gerekir. Yüksek manzaralı villalar, mahremiyet sağlayacak şekilde tenha alanlarda bulunur ve ne yazık ki tek bir yerde çok uzun süre kalamayacak türden biriyseniz, sizin için en iyi seçenek değildir.

DENİZE SIFIR VİLLALAR ÖZELLİKLERİ

Artılar

Plaja Doğrudan Erişim - Kaş, Kalkan, Fethiye, Bodrum gibi yerlerdeki denize sııfr villalar, deniz ve kumun sadece birkaç adım uzaklıkta olduğu sahil kenarlarında yer almaktadır. Ayağınızın dibinde harika şafak tonları ile ufukta yükselen güneşe uyandığınızı hayal edin. İstediğiniz her an sahilde yürüyüşe çıkmak çok güzel olmaz mıydı? Bunu, yokuş bir yol yürümek endişesi duymadan yapabilirsiniz. Kapınızın hemen önünde denizin ve kumsalın esintisini istiyorsanız, o zaman denize sıfır bir villa tam size göre.

Aile Dostu - Kayalıklarda ve tepelerde yer alan yamaç villalarıyla karşılaştırıldığında, denize sıfır villalar düz ayak bir konsepte sahiptir. Bu da çocukların ve yaşlıların etrafta dolaşmasını kolaylaştırır. Siz tesiste çardak altında dinlenirken çocuklar kumda oynayabilir ve plaja varmadan önce birkaç dakika yürümek zorunda kalmadan çok çeşitli aktivitelerin tadını çıkarabilirsiniz. Birkaç adım ve sudasınız! Ya da plaj voleybolu oynamak isterseniz, bunu büyük bir hevesle yapabilirsiniz.

Kolay Erişim - Denize sıfır villalar düz ayak olduğunda dolayı, villaya gidiş geliş nispeten kolaydır. Villanın hemen dışına gidip markete gidebilir ve geri dönme konusunda endişelenmenize gerek kalmadan bölgeyi keşfedebilirsiniz.

Su Sporları Sevenler için Uygun – Deniz hemen önünüzde, bu nedenle deniz sıfır villalar su sporlarına yatkın olan ve bundan hoşlanan bireyler için harika bir avantaj sunuyor. Denize sıfır villalar bu açıdan ideal bir yer haline geliyor.

Eksiler

Sınırlı Görünüm - Denize sıfır villalarda alacağınız tek manzara plajdır. Yüksek bir konumdan gökyüzünün ve denizin muhteşem manzarası sakinleştirici ve rahatlatıcı olabilir. Ancak deniz kenarındaki bir villada manzara daha sınırlıdır.

Daha Az Gizlilik - Villa halka açık bir plaj alanında bulunuyorsa, insanların veya yakındaki konutların villanın plajının önünden geçmesini veya yüzmesini engelleyemezsiniz. Bu açıdan muhafazakar ailelerin bunu göz önünde bulundurması gerekmektedir…

Sizin İçin Seçtiklerimiz