Fethiye Gezilecek Yerler, Görülecek Mekanlar

Fethiye gezilecek yerler listesi sizi yeşilin en yeşil, mavinin en mavi olduğu noktalara ulaştıracak. Muğla Fethiye tatil yerleri, yalnızca sahil ve plajlardan ibaret değil, hikayesini zengin bir kültürden alan doğal güzellikler ve tarihi mekanları da içeriyor. Gelin Fethiye’yi birlikte keşfedelim!

Fethiye Gezilecek Yerler Listesi: Görmeden Dönmeyin


·         Kayaköy

·         Kabak Koyu

·         Ölüdeniz

·         Paspatur Çarşısı

·         Kelebekler Vadisi         

·         Çalış Plajı

·         Gemiler Adası

Fethiye’de Nereye Gidilir?

Tarih Severler İçin: Kayaköy


Tarihçesi antik dönemlere dek uzanan, bazı yapıların hala aynı formunu koruyarak ayakta kalmış olmasıyla, sokaklarında gezerken adeta hala orada yaşayan eski insanların enerjisini hissediyor olacaksınız. Fethiye gezilecek yerler önerilerinin en başında yer almayı kesinlikle hak ediyor.

Bohem Tatil: Kabak Koyu


“Hadi Kabak’a gidelim!” Bu sözü Fethiye’de tatil yaparken çevrenizdeki birçok kişiden duyabilirsiniz. Kabak ansızın çağırır sizi ve artık içinizdeki bu sese karşı koyamazsınız. Fethiye merkezine 15 km uzaklıktaki Kabak Koyu, hala el değmemiş doğasıyla muhteşem manzaralar sunar.

Her Daim Favori: Ölüdeniz


Her ne kadar son yıllarda artan kalabalığın etkisiyle “artık Ölüdeniz’in eski tadı kalmadı” diyenler olsa da siz bu sözlere kulak asmayın. Ölüdeniz yılın en kalabalık dönemlerinde bile eşsiz doğal yapısıyla tatilcilere bambaşka bir deneyim sunuyor. 2006 yılında “dünyanın en güzel kumsalı” seçilmiştir. Ayrıca Ölüdeniz civarında paraşütle atlama aktivitelerine katılabilir, nasıl bir güzelliğin içinde olduğunuza yukarılardan bakarak hayretler içinde kalabilirsiniz.

Nostalji: Paspatur Çarşısı


Fethiye gece hayatı” yazımızda bahsettiğimiz Paspatur, geceleri kafe ve barlarıyla öne çıkarken, gündüzleri renkli şemsiyelerle donatılmış konseptiyle ilgi çekiyor. Bütün gün hediyelik dükkanlarda gezebilir, Fethiye merkezinde güzel vakit geçirebilirsiniz.

Kelebekler Vadisi, Muhteşem Manzara


Kelebekler Vadisi sanki tatilde değil bir rüyadaymışsınız gibi hissedebileceğiniz bir Fethiye harikası… Fethiye gezilecek yerler tavsiyesi olarak mutlaka görmeden dönmemeniz gerektiğine inanıyoruz. Ölüdeniz’den kalkan küçük tatlı teknelerle vadiye ulaşmanın heyecanı paha biçilemez. Bünyesinde hiçbir yapılaşma bulunmuyor ve doğallığı korunuyor.

Çalış Plajı Hem Rahat Hem Sakin...

Fethiye plajları arasında en çok tercih edilen yerlerden biri olan Çalış Plajı, Fethiye merkeze yalnızca 5 km mesafede bulunuyor. Fethiye’nin en iyi plajları arasında yer alıyor ve dolayısıyla özellikle hafta sonları kalabalık olabiliyor.

Gemiler Adası: Başka Bir Mavi


Antik kilise kalıntılarıyla tarihi bir dokuya da sahip olan Gemiler Adası, tam anlamıyla bakir bir bölge. Sit alanı olarak belirlendiği için en ufak bir restorasyona veya değişikliğe izin verilmiyor. Fethiye merkeze 9 km mesafede olan bu özel ve muhteşem bölgeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Tarihi ve Kültürel: St. Nicholas Adası

Kayaköy’ün tepesinin ardında kalan, zeytin ağaçlarıyla çevirili muazzam bir yerdir.

Tarihi ve kültürel açıdan zengin bir kaynaktır. Burada yapılan arkeolojik kazılar önemli bulgulara ev sahipliği yapmaktadır.

Fethiye Müzesi Gezisi


Fethiye’nin tarihi yüzlerce yıllık bir geçmişe dayanır. Bu açıdan Fethiye müzesi görülmeye değerdir. Antik çağdan Bizans dönemine kadar pek çok eser sergilenir.

On İki Adalar Gezisi


On iki Adalar’a da tekne ile ulaşım mümkündür. Büyüleyici doğası açısından mutlaka görmeniz gereken yer arasına yazabilirsiniz.

Sizin İçin Seçtiklerimiz