Fethiye’de Yapılacak Aktiviteler

Fethiye’de yapılacak aktiviteler sizlere Fethiye tatiliniz boyunca eğlenceli anlar yaşayabilmeniz için bir rehber niteliğinde hazırlandı!

Tekne Turları


Hem Fethiye’nin doğal güzelliklerini görmek hem de eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız tekne turları en iyi yöntem! Bu sayede güzel koyları keşfedebilir, dalış yerlerinde eğitim alabilirsiniz.

Ölüdeniz Tekne Turları

Ölüdeniz tekne turu, Belcekız Plajı’ndan hareketle Kelebekler Vadisi, Mavi Mağara, Soğuk su, Deve Plajı, St. Nicholas Adası ve Akvaryum Koyu’nu takip etmektedir.

Fethiye Koylar Turu

Fethiye koylar turu daha sessiz ve sakin bir tur tercih edenler için idealdir.

12 Adalar Tekne Turu

Fethiye’nin muhteşem 12 adasına dair eşsiz bir yolculuktur… 12 Adanın 6’sında mola verilir. Bu noktalarda yüzebilir, vakit geçirebilirsiniz.

Sırasıyla Tavşan Adası, Göcek Adası, Yassıca Ada, Akvaryum Koyu, Tersane Adalar ve Kızıl Ada’ya gidilir.

Fethiye’de yapabileceğiniz diğer aktiviteler için ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz.

Yamaç Paraşütü


Fethiye yamaç paraşütü konusunda bir numaradır. Babadağ’dan başlayan yolculuk 6500 fit yükseliğinde ve 40 dk sürmektedir. Fethiye’nin muhteşem manzarasına tanık olmak için en iyi yöntem!

Fethiye’de Kamp Alanları

Fethiye Ormanlık Kamp Alanları alternatif tatilciler için pek çok kamp alanı barındırmaktadır.

Yeşil Vadi Doğa Park


Fethiye’ye bağlı Yanıklar Köyü’nde bulunur. Burada farklı işletmeler ve restoranlar yer almaktadır. Ailenizle hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Caretta Kamp Alanı

Yanıklar Köyü’ndeki Günlüklü Koyu’nda bulunmaktadır. Doğa aktivitelerinden hoşlananlar için bolca doğa ile iç içe geçme fırsatı barındırır…

Aksazlar Camping


Aksazla Kamp AlanıKeçiler Mahallesi’nde bulunmaktadır. Yaz aylarında biraz yoğun olabilmektedir. Kalabalıktan hoşlananlardansanız değerlendirebilirsiniz.

Jeep Safari Fethiye


Yolculuk Tlos Antik Kenti’ne doğru yapılmaktadır. Burada gezdikten sonra Yakapark Doğa Park’taki soğuk havuzları ziyaret edebilirsiniz. Ardından Saklıkent Kanyonu’na gidilir. Saklıkent Kanyonu’nda verilen yemek molası ardından Ringo Rafting de yapabilirsiniz.

Son olarak Xhanthos Antik Kenti’ne yolculuk başlar ve Patara Plajı’na geçilerek tur tamamlanır.

Su Sporları

Fethiye Su Sporları

Fethiye denizi harika bir berraklıkta olan beldelerimizden biridir. Dolayısıyla Fethiye’de Dalgıçlık, tekne turları, kano gezintileri, banana, parasalling ve flyboard gibi aktiviteler bol bol yapılır.

Fethiye Ölüdeniz Serbest Dalış


Fethiye Ölüdeniz Dalış Aktivitesi günün erken saatlerinde başlar. Her yaşa ve deneyime göre uygun eğitimler yer almaktadır. Dalış esnasında tarihi eserler, batık harabeler ve balıkları görme şansı elde edersiniz.

Kano Turları


Fethiye Kano Turu için öncelikle Patara’ya gidilir. Antik Xanthos Nehri’nde kano yolculuğu başlar. Kano turu esnasında yemek, yüzme molaları ve çamur banyoları da tura dahildir.

Flyboard


Flyboard aktivitesi diğerlerine kıyasla yeni bir spor türüdür. Adrenalin sevenler için ideal bir seçenek olabilir.

AquaPark


Fethiye Aqua Park aktiviteler özellikle çocuklar için harika mekanlardır. Water World Aqua Park en çok tercih edilen komplekslerden biridir.

Parasailing


Fethiye Parasailing Aktivitesi yamaç paraşütünün daha farklı bir versiyonudur. Ayaklarım yerden kesilsin ama tam da kesilmesin istiyorsanız bu spor tam size göre!

Safariler

Fethiye Safari Turları

Safari turları Fethiye’nin doğasını, muhteşem ormanlarını ve koylarını bire bir keşfetmek için harikadır. Turlar tüm gün boyu sürer.

ATV Safari


Fethiye Atv Safari Kayaköy antik şehrinden Gemiler Koyu’na doğru sürmektedir. ATV’leri kendiniz kullanmaktasınız.

ATV kiralama ücreti 100 - 150 TL arası değişmektedir. Her yıl fiyatlar güncellenir.

Atlı Safariler


Fethiye Atlı Safari turları başlangıç seviyesinde ata binme bilgisi gerektirir. Sabah ve öğle turları vardır. Yolculuk Hisarönü’nde başlar, orman içinde sürer. Buradan Karaköy’e ulaşılır.

Yürüyüşler (Trekking)

Fethiye Doğa Yürüyüşleri


Likya yolu yürüyüşleri en popüler güzergahlardan biridir. Kayaköy, Ovacık Köyü, Babadağ Zirvesi olarak devam eder. Buradan Faralya Köyü’ne doğru geçebilirsiniz.

Farklı yürüyüş rotaları şu şekildedir:

  • Fethiye – Kaleköy, Faralya (18 km)
  • Kabak (9 Kilometre) Koylar Turu (9 km)
  • Ge Köy – Büyükçakıl Sahili Parkuru (12 km)

Sizin İçin Seçtiklerimiz