Fethiye Plajları ve Beach’leri

Fethiye plajları birbirinden güzel mekanlara ev sahipliği yapmaktadır. Yaz aylarının vazgeçilmez tatil beldelerindendir Fethiye…

Fethiye Plajları

Sizler için bir rehber niteliğinde Fethiye’de gidebileceğiniz en güzel plajların listesini hazırladık!

Fethiye Çalış Plajı

Fethiye’de özellikle sabah saatlerinde sakin ve serin bir yer arayanlar için Çalış Plajı harikadır. Sabah saatlerinde kendinizi plaja atmak istiyorsanız Çalış Plajı muhteşem bir seçenek olabilir. Kumsalı taşla kum karışıktır ve yiyip içebileceğiniz mekanlar bulunmaktadır.

Fethiye Belceğiz Plajı


Belceğiz ya da Belcekız isimleriyle bilinen plaj Fethiye merkeze 12 km mesafededir. Denizi berrak mavidir. Burada su biraz daha soğuktur. Yelkenli, sörf gibi aktiviteler için uygundur.

Kumburnu Halk Plajı


Ölüdeniz Tabiat Parkı’nın içinde yer alır. Mavi bayraklıdır. Belceğiz Plajı daha serindir buranın denizi ise daha sıcaktır. Sıcak deniz sevenleri buraya alabiliriz.

Büyüleyici Güzellik: Kelebekler Vadisi


Bölgede 80’den fazla kelebek türünün yaşadığı bilinmektedir. Etrafı kayalıklarla çevrili bir vadi içinde yer alır. Faralya köyü sınırları içindedir ve Fethiye’ye 35 km uzalıktadır.

Kıdrak Koyu Plajı

Kıdrak Tabit Parkı içerisinde yer almaktadır. Denizi olağanüstü bir görünüm sunan, berrak bir manzaraya sahiptir. Plaj taşlıktır. Çabuk derinleşebilen bir yapısı vardır.

Kabak Koyu Plajı


Faralya Köyü sınırları içerisinde alan bir diğer plajdır Kabak Plajı. Buraya araçla Ulaşım yoktur. 20 dk yürüyerek veya oraya giden shuttle minibüsleri tercih edebilirsiniz.

Kuleli Koyu Plajı


Etrafı çam ağaçlarıyla çevrili bir plajdır. Kumu altın sarısıdır. Kuleli koyununu denizi oldukça sığ ve dalgasız olması nedeniyle çocuklu ailelerin de tercih edebileceği bir mekandır.

Fethiye Karaot Plajı


El değmemiş doğası ile ziyaretçilerini büyüleyen Karaot Plajı, aynı zamanda caretta caretta kaplumbağalarının yaşam alanıdır. Özellikle çocuklu aileler tercih edebilir.

Şövalye Adası

Çalış Plajı’nın tam karşısında yer almaktadır. Diğer adıyla Fethiye Adası’dır. Fethiye Limanı’ndan kalkan teknelerle adaya ulaşım sağlanıyor.

Aksazlar Koyu


Hem Fethiye merkeze 10 dk mesafede olmasıyla hem de kamp alanı özelliğinde olmasıyla tercih edilen ve sevilen bir plajdır. Buranın denizi sakin ve sığ olmakla birlikte diğer koylardaki berraklık mevcut değildir.

Boncuklu Koyu


Karışık çakıllı bir kuma sahiptir. denizin dibi ise daha iri çakıllıdır. Dolayısıyla daha berrak bir mavi sizi karşılar. Orman kısmında kamp kurabilirsiniz. Ayrıca Sea Me Beach isimli bir beach işletmesi vardır. Burada happy hour konsepti çerçevesinde içkinizi içebilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Büyük Samanlık Koyu


Burası halk plajıdır, yani ücretsizdir. Denizi hem berrak hem de sakin ve sığdır. Yalnızca otopark ücrete tabiidir.

Cennet Koyu Fethiye


Fethiye’nin gizli cenneti olarak adlandırılabilecek kadar harika bir görselliğe sahiptir. Burası da araçla ulaşıma uygun değildir. Yaya olarak yürüyebilir veya denizden tekne ile gelebilirsiniz. Kendi çadırınızı da kurabilirsiniz.

Gemile Plajı


Gemile Plajı denize girmek için güzel bir nokta olmasına karşı işletmesi yeme-içme için pek fazla önerilmemektedir. Ayrıca Bizans döneminden kalma fresko kalıntıları mevcuttur.

Turunç Pınarı Koyu & Yazz Collective


Turunç Pınar Koyu, çam ağaçlarıyla çevrili harika bir atmosfere sahiptir. Burası da yalnızca deniz yolu ile ulaşımın mümkün olduğu yerlerdendir. Yeme içme hizmeti açısından oldukça kaliteli ve tercih edilebilen bir mekandır.

Darboğaz Fethiye

Darboğaz Koyu, aracınızı park ettikten sonra 1 km yürüyüş ile ulaşabileceğiniz bir noktadadır. Burada herhangi bir yeme içme hizmeti sunan restoran yer almıyor. Yiyeceklerinizi yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

Fethiye Darboğaz Koyu


Darboğaz Koyu, aracınızı park ettikten sonra 1 km yürüyüş ile ulaşabileceğiniz bir noktadadır. Burada herhangi bir yeme içme hizmeti sunan restoran yer almıyor. Yiyeceklerinizi yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

Akvaryum Koyu Gezisi

Akvaryum Koyu, bakir bir koydur. Sadece tekne ile ulaşım sağlanır. Burada da şemsiye ve şezlong hizmeti bulunmamaktadır.

Deve Plajı


Sadece tekne turlarıyla ulaşılabilen bir diğer plaj daha… Deve Plajı Fethiye’nin en bakir koylarından biri… Sahili küçük çakıllıdır. Suyu sıcak, berrak ve tertemizidir.

Katrancı Koyu


Fethiye merkeze 15 km uzaklıktadır. Hem kamp yapabilir hem de günübirlik denize girmeye gelebilirsiniz. Koya giriş ücretlidir.

Günlüklü Koyu

Küçük Kargı Tabiat parkının içinde bulunmaktadır. Sığ ve kumluk bir denizi vardır. Özellikle çocuklu aileler tercih edebilir. Kano, deniz bisikleti gibi su sporları olanağı mevcuttur.

Fethiye Beachleri

Sea Me Beach


Sea Me Beach Büyük Boncuklu Koyu’nda yer almaktadır. Burası modern ve dinamik enerjisiyle özellikle genç kuşağı kendine çeken yerlerdendir. Restoranı özellikle kaliteli seçkilerden oluşmaktadır.

Sea Me Beach Adres: Büyük Boncuklu Koyu, 48300 Fethiye, Muğla

Telefon: 0532 65 95 222

Help Beach


Fethiye’nin merkezine 10 dk mesafededir. Etrafı çam ormanlarıyla çevrili muazzam bir atmosfere sahiptir. Help Beach Giriş ücretsizdir. Ama şezlong ve loca ayrı olarak kiralanabilmektedir.

Help Beach Adres: Küçük Boncuklu Koyu, 48300 Fethiye, Muğla

Telefon: 0535 962 79 88

Lime Beach Club


Göcek’te bulunan Lime Beach Club konumu ve konforu itibariyle ilgi çeken mekanlardandır. Denizi berrak ve sakindir. Göcek Marina’dan kalkan teknelerle ulaşım sağlanmaktadır.

Lime Beach Adres: Büngüş Koyu Club Marina, Göcek/Muğla

Telefon: 0530 237 22 98

Hillside Beach Club


Bir tatil köyünün beach’i olarak hizmet vermektedir. Burada iki popüler plaj yer alır:

  1. Kalemya Koyu’ndaki ana plaj,
  2. Diğeri ise Serenity Beach.

Burası çok daha sessiz, sakin, denizi temizdir. Pandemi dönemi dışında iki plaja da günübirlik ücret ödeyerek girilebiliyor.

Hillside Beach Club Adres: Belen Cad. No:132 Kalemya Koyu, 48300 Fethiye/Muğla

Telefon: 0252 614 83 60 

Sizin İçin Seçtiklerimiz