Arkadaşlarınızla Harika Bir Tatil Düzenlemek İçin İpuçları

Pencerenizden bakıp güneyde tatil hayalleri kurmaya başladıysanız artık planlama yapma vakti gelmiş demektir. Tatil organizasyonunu öyle ya da böyle birileri üstlenmek zorunda. Şansa bakın ki o kişi de sizsiniz! Ama merak etmeyin. Tatil organizasyonunu daha kolay hale getiren ipuçlarıyla sizlerleyiz.

Kendinizi bir anda Kaş, Kalkan, Fethiye, Bodrum gibi şahane tatil lokasyonlarındaki özel kiralık villalara bakarken bulabilirsiniz. Buralar Türkiye’nin en popüler grup tatili destinasyonlarıdır ve hem ekonomik hem de lüks standartlarda yüzlerce seçeneğe sahiptir. Olağanüstü manzaralar, geniş kullanım alanları, oyun odaları, sinema odaları, jakuzi, sauna ve daha birçok konfor detayı için heyecanlanmanız çok normal. Emin olun bizler de misafirlerimiz yeni kiralık villalarını gördükleri andaki ifadelerine ortak olmaktan en az sizler kadar heyecanlanıyoruz!

Arkadaş tatilleri, tatillerin en eğlencelisidir. Herkes hayatının bir döneminde bir dinlenme ve eğlenme molası vermek istiyor, bunun için hayalini kurduğu mekanlarda bir araya gelmeyi iple çekiyor. Bununla birlikte, günümüzde arkadaş grubu seyahatleri çeşitlidir. Kimileri sabahtan akşama kadar bitmeyen bir parti modunda takılırken, kimileri ise dinlenme, kendi iç sesine dönme ve inziva muhteviyatında olmak için belirli tatil mekanları seçer ve yine bir arada olmayı tercih eder. Ayrıca ortak bir aile deneyimi için, çocuklu arkadaşlarla güçlerini birleştirmeyi deneyen gruplar da bir araya gelebilir. Ne de olsa bir çocuklu aileyi en iyi başka bir çocuklu aile anlar…

Arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle harika bir tatil yapmayı planlıyorsanız, işte “arkadaşlarınızla harika bir tatil düzenlemek için 10 ipucu:

Arkadaş Grubunuzla Kiralık Villa Tatili Organize Etmek İçin Öneriler

 • Lokasyonu belirleyin.

Kalabalık arkadaş grubunuza tatil önerisini açmadan önce, gideceğiniz yere dair araştırma yapmış olun ve sunacağınız seçenekleri azaltarak gidin. En beğendiğiniz villaların sayısını 10’dan 5’e düşürün ve aralarından mutabık olduğunuz bir villa konseptini belirleyin. Hem tatil lokasyonu hem de kiralık villa özellikleri açısından ortak zevklere hitap eden tercihler belirlenmeli.

 • Herkesin tarihlere bağlı kalmasını sağlayın

Açıkça görüleceği gibi, arkadaş gurubunuzdaki herkese uygun bir tarih aralığı belirlemek hiç de kolay bir iş değil. Hatta bu bir başarı bile diyebiliriz! En iyi seçenek, parametreleri olabildiğinde geniş ayarlamak ve gruptaki herkesten tercih edilen günler, iş yerinden izin alabilecekleri zamanları ve tatile gitmeleri imkansız olan tarihleri listelemelerini istemektir.

 • Bir dilek listesi anketi oluşturun

Herkesin mükemmel bir grup tatili hayali aynı olmayabilir. Bu nedenle her bir kişinin arzu ettiği tatil atmosferinin ve özelliklerinin genel bir resmini elde etmek yardımcı olabilir. Diğer her şeyi düzenlemeye başlamadan önce herkese ne istediklerini sorun ve ideal tatillerini neyle bağdaştırdıklarını belirleyin. Örneğin herkes plaja yakın olmak mı ister? Havuz başında mı takılmak ister yoksa eğlenceli aktiviteler yapmak ister mi? Bu gibi şeyler…

 • Herkesin aktivite-etkinlik isteklerinin listeleyin

Bir sonraki göreviniz, her kişinin ne yapmak istediği konusunda spesifik olmaktır. Evet, buraya kadar fazla ayrıntılı gidiyor olduğumuzu düşünebilirsiniz. Ama unutmayın ki kusursuz bir organizasyon gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu yüzden titiz çalışmak çok önemli… Etkinlikler içinde dalış turları, tekne turları, antik kent gibi kültürel geziler talep ediliyorsa, bu konuda öncesinde yerel bilgileri edinmeniz faydalı olabilir. Villa tatili haricindeki gezileri dahil ederek yapılacak şeyleri listelemek ve tatil arkadaşlarınızdan onları ilgilendiren şeyleri belirlemelerini isteyebilirsiniz.

 • Herhangi bir hoşlanmama durumunun ve özel gereksinimlerin farkında olun.

İstek ve ihtiyaçlar söz konusu olduğunda arkadaşlarınız hakkında hemen uyumsuz oldukları gibi sonuçlara varmayın. Yiyecek alerjileri, fiziksel engeller ve sağlık sorunları ile kişisel tercihlerin tümü dikkate alınmalıdır. Bazı konular kişisel olabileceğinden ve tüm gruba yayılması istenmeyebileceğinden, her kişiye özel olarak sormak en iyisidir.

 • Tatil grubunuzla öncesinde bazı küçük etkinlikler düzenleyin.

Her anı planlamamak ve hedeflerin önceden keşfedilmesine izin vermemek iyi bir fikir olsa da, sorunsuz bir arkadaş grubu tatili deneyiminin anahtarı planlamaktır. Özel kiralık villanıza vardığınızda zaman ve enerji israfından kaçınmak için herkes için ilgi çekebilecek ve yapılabilecek şeyleri önceden ayırt etmek, herkesin keyifli vakit geçirebilmesi açısından iyi bir fikir olacaktır.

 • Bir seyahat planı oluşturun

Aktiviteler, dinlenme süreleri ve özel yemekler birlikte düzenleyecekseniz bunları bir seyahat programına eklemeye değer. Başkalarıyla başarılı bir yolculuk geçirmenin sırrı, yalnızca zamanı hesaba katmaktır. Rahatlamak ve herkesin kendiyle kalabileceği yeterince zaman ayırdığınızdan emin olun. Günün her anını aktiviteyle doldurmak veya koca bir günü hiçbir plan yapmadan geçirmek, ikisi de sıkıcı olabilir. Lüks bir villanın en güzel yanlarından biri, dışarı çıkıp dolaşmanıza gerek olmamasıdır. Birçok villada spor salonu, sonsuzluk havuzları, elinizi uzatsanız dokunabileceğiniz doğa ve anlatmaya kelimelerin yetmeyeceği manzaralar mevcuttur.

 • Herkesin mutlu olması için herkese ayrı oda ayırın.

Villa konaklama kapasitesi bu açıdan çok önemldir. Herkesi bir yatağı ve bir odasının olması herkesi mutlu edecektir. Kimse güzel bir tatilde kanepede uyumak istemez öyle değil mi? Kiralık villalar yalnızca konumu, ortamı ve özellikleriyle değil, aynı zamanda sunduğu ortak alanlar ve mahremiyet alanları açısından da arkadaş grubu tatilleri için mükemmeldir. Diğer bir artı nokta da yatak odalarının sayısıdır. 2 ila 18 kişiye kadar olan konaklama kapasiteli villalarımızla, arkadaş grubu sayınızı netleştirmeniz yeterli olacaktır. Küçük gruplar için iyi haber: villadaki toplam yatak odası sayısından az kişi olsanız bile, istediğiniz villayı rezerve edebilirsiniz. Bunun da ötesinde birçok villa yatak odası ikiz ve kral yataklarla yeniden yapılandırılabilir ve uyku düzenlemelerinde daha fazla esneklik sunar.

 • Bir WhatsApp grubu kurun.

Herkesin döngüde olduğundan emin olmanın ve iyi bir bilgi akışı sağlamanın harika bir yolu bir grup sohbeti kurmaktır. Whatsapp, line, viber ya da facebook Messenger bunun için harikadır. Hızlı kararlar almanıza ve başkalarının sahip olabileceği soruları yanıtlamanıza anlık olarak yardımcı olur.

 • Pratiklik konuların organize edildiğinden emin olun.

Seyahat belgelerinde rezervasyon taleplerine, uçuş biletlerinden villa transferlerine ve ayrıca vardığınızda etrafı keşfetmenize kadar her türlü pratik seyahat ayrıntılarının çözülmesi gerekir.

Tüm bu tüyolar sayesinde kiralık villa tatiliniz sorunsuz geçecektir. Son olarak bir kontrol listesi oluşturmak iyi bir fikir olabilir ve buna yapacağınız aktivitelere göre hangi kıyafetleri getirmeniz gerektiği gibi öneriler de ekleyebilirsiniz.

 • Organize bir arkadaş tatili, mutlu bir arkadaş tatilidir!

Grup tatilinize hazır mısınz? Kaş Kalkan’daki en özel villa kiralama ve tatil evleri koleksiyonumuzu keşfedin. Seyahatleriniz ve kiralık villalar hakkında yararlı makaleler için sıkça sorulan sorular bölümüne göz atabilirsiniz.

Sizin İçin Seçtiklerimiz