Kaş Tatili İçin 2 Harika Keşif: Antalya Kaş Saklıkent ve Meis Adası

Antalya Kaş Saklıkent Turu ve Meis Adası’nı görmek, bu yaz verdiğiniz en doğru kararlardan biri olacak. Henüz ilk kez tanışacak olanlardansanız bir anlamda şanslısınız! Ne kadar muhteşem bir coğrafyada yaşadığımızı bir kez daha anlayacaksınız.

Antalya Kaş Saklıkent Safari Turu

Antalya Kaş Saklıkent safari turu, Kaş’ta konaklayan hemen her ziyaretçinin yapmaktan keyif duyduğu bir etkinlik! Saklıkent’e doğru yola çıkmak, bambaşka bir zaman dilimine geçiyormuşsunuz hissi verecek. Kaş Üzümlü Köyü’nden başlayan harika tur, enfes bir kahvaltı ile günün muazzam geçeceğinin habercisi gibidir.

Kaş Saklıkent Kanyon Nerede?

Saklıkent Milliparkı 1996 yılında kurulmuştur. Saklıkent yapısal olarak bir kanyondur. Muğla Seydikemer’de yer alır. Fethiye Saklıkent arası mesafe 50 km’dir. Kaş’tan sıklıkla turlar düzenlenen etkinlik için mesafeyi merak edenler Antalya Kaş Saklıkent arasın uzaklık 65 km’dir.

Saklıkent Kanyonu: Büyüleyici Güzellik

Konumuza geri dönelim… Ne diyorduk? Üzümlü Köyü’nde enfes bir kahvaltıdan sonra Saklıkent’e doğru yolculuğa çıkma zamanıdır. Bu yolculuk daha önce çıktığınız yolculuklara benzemeyebilir. Bol hareketli, su savaşlı, bol aderanlinli bir yolculuk sizi beklemektedir. Yazın sıcak aylarında bundan daha iyi bir etkinlik düşünülebilir mi?

Bölgeye vardığınızda öncelikle Saklıkent’in uhrevi ambiyansı sizi sarıp sarmalıyor. Merdivenlerden aşağı doğru indiğinizde kendinizi bir çeşit cennet simülasyonunda gibi hissetmeniz mümkün. Ayaklarınızın altında şıpı şıpır akan suyun sonu sizi muhteşem bir şelaleye götürüyor. Bu aşamada ayağınızda terlik veya sandalet yerine koruyucu ve kaymaz bir deniz ayakkabısı olmasına dikkat etmenizi öneririz.

Kaş Saklıkent Kanyonu içinde yürüyebilirsiniz. Hatta dönüşte body raftng yapanlara katılabilirsiniz. (Tabii eğer bunun için yeterince cesaretiniz varsa...

Sizin İçin Seçtiklerimiz