Kaş Nerede? Kaş’a Nasıl Gidilir? | Antalya Kaş Ulaşım İmkanları

‘Kaş nerede, Kaş’a nasıl gidilir’ merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Kaş’a henüz gitmediyseniz ve bölgenin tüm güzelliklerini ilk defa görecekseniz çok şanslısınız! Bir görenin bir daha vazgeçemediği Kaş, bundan sonraki bütün tatil rotalarınızda yer alacak demektir. Türkiye’nin en güzel tatil yerlerinden biri olan Kaş hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaş nerede?


Kaş nerede: Kendisi güzel Antalya’mızın sınırları içinde bulunan bir ilçemizdir. Fethiye, Marmaris gibi Muğla ilçelerine de yakın mesafede bulunur. Antalya merkeze ise 200 km uzaklıktadır.

Kaş’a Nasıl Gidilir?

Kaş’a nasıl gidilir derseniz, arabayla, uçakla veya otobüsle Kaş’a ulaşım imkânı bulabilirsiniz.

Kaş’a Arabayla Nasıl Gidilir?

Arabayla uzun yolculuğa çıkmayı sevenlerdenseniz Kaş’a ulaşım şekli olarak kesinlikle arabayı tercih etmenizi öneririz. Çünkü Antalya-Kaş-Fethiye rotası yol boyunca size sanki bir rüyanın içindeymişçesine muazzam manzaralar sunacaktır. Tatil yolculukları her zaman keyifli olmuştur. Fakat Kaş’a arabayla ulaşım kesinlikle diğerlerinden daha farklı bir seyir zevki sunar. Ayrıca tatil boyunca Kaş sınırları içinde arabayla bir noktadan diğerine gitmek daha konforlu olacaktır.

·         İstanbul-Gebze-Yalova-Afyonkarahisar-Isparta-Burdur üzerinden 830 km,

·         İstanbul-Balıkesir-Aksihar-Denizli üzerinden 850 km,

·         Ankara’dan yola çıkarak 680 km,

·         İzmir-Aydın-Muğla-Fethiye üzerinden 435 km,

·         Antalya üzerinden 200 km mesafe yolculukla güzel Kaş’a ulaşabilirsiniz.

Kaş’a Uçakla Nasıl Gidilir?


Kaş’a gitmek için uçak tercih ederseniz havalimanının pek yakın olmadığını hatırlatmak isteriz. Dalaman Havalimanına inerek, sonrasında otobüs veya tercih ettiğiniz bir başka özel araçla (shuttle, taksi vs.) Dalaman’dan 150 km uzaklıktaki Kaş’a ulaşabilirsiniz.

Uçaktan Antalya Havalimanı’na inmeyi tercih ederseniz, öncelikle Antalya Otogarı’na giden otobüse binmeli, sonrasında ise otogardan direkt Kaş’a giden otobüs veya minibüsü tercih etmelisiniz.

Her iki durumda da yolculuk biraz meşakkatli bir hal alacaktır. Bu yüzden havalimanına indikten sonra araç kiralama seçeneğini göz önünde bulundurabilirsiniz.

Kaş’a Otobüsle Nasıl Gidilir?

İstanbul, Ankara ve İzmir’den Kaş’a direkt kalkan otobüsler mevcuttur. Farklı bir şehirden gelecekseniz, öncelikle Antalya veya Fethiye’ye ulaşarak, buradan Kaş’a giden minibüslere binerek Kaş’ın yeşil kollarına kavuşabilirsiniz.

·         İstanbul – Kaş arası otobüs ile 14 saat,

·         Ankara – Antalya ve Antalya – Kaş arası otobüs ile toplamda 11 saat

·         İzmir – Kaş arası otobüs ile toplamda 7 buçuk saat sürmektedir.

Çok Sık Tercih Edilen Bodrum - Kaş Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs Firması

Bodrum Kaş Bilet Fiyatları

Günlük Otobüs Seferi Sayısı

Ortalama Sefer Süresi

Pamukkale Turizm

130 TL

3

5 sa 9 dk

Güney Akdeniz

120 TL

2

5 sa 9 dk

Isparta Petrol Turizm

125 TL

1

5 sa 9 dk

 

Farklı Şehirlerden Kaş’a Ulaşım Yolları

İstanbul’dan Kaş’a Nasıl Gidilir?

İstanbul'dan Kaş'a doğrudan otobüs seferi bulunmaktadır. Günde yaklaşık 14 sefer düzenlenir. İstanbulda hem Avrupa hem de Asya yakasından kalkan otobüsler bulunmaktadır. Bu otobüsler direkt Kaş otogarına kadar hareket eder.

Dalaman’dan Kaş’a Nasıl Gidilir?

Dalaman Havalimanı Kaş arası ulaşım aslında oldukça kolaydır.

Kaş-Dalaman arası 168 km’dir. Dalaman Havalimanı’ndan eğer bavullarınız fazla ise daha rahat olması açısından araç kiralayabilirsiniz. Özel araçlar 2 saat 40 dk’da Kaş’a ulaşırsınız.

Ayrıca Havaş servisleri veya Fethiye’ye uğrayıp oradan Kaş’a devam eden minibüslere de binebilirsiniz. Fethiye’den sonra yolculuk yaklaşık 110 km sürer.

Fethiye hakkında daha detaylı ve eğlenceli bilgiler için "Fethiye Gezilecek Yerler: Mavi ve Yeşilin Sakin Kollarına Yolculuk" yazımıza göz atmadan geçmeyin!

Bodrum’dan Kaş’a Nasıl Gidilir?

Bodrum otogarı şehir merkezinde ve ulaşımı kolay bir noktadadır. Buradan hem Bodrum’un ilçelerine (Gümüşlük, Turgutreis, Bitez vs.) hem de civardaki tatil bölgelerine ulaşabilirsiniz.

 • Bodrum Minibüsler
Bodrum merkezde her semtte şahsi durakları olan minibüsler her 15 dk’da bir kalkıyor ve Bodrum Otogarı’na hareket ediyoru. Bodrum Otogarı’ndan Kaş’a giden otobüslere buradan ulaşabiliyorsunuz.
 • Bodrum Taksiler
Diğer bir seçenek olarak taksi kullanabilirsiniz. Örneğin Bodrum’un uzak bir ilçesinde iseniz hızlı bir şekilde taksi ile Bodrum otogarına geldikten sonra Kaş’a hareket eden otobüslere buradan ulaşabilirsiniz.
 • Belediye Otobüsleri
Muğla Belediyesi’nin sağladığı otobüslerle hem Bodrum’un her mahallesinden hem de bütün beldelerden terminale ulaşmak mümkün. Otobüsler sabah 08:00 ile gece 22:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Kaş İçinde Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Kaş merkezde konaklama yapıyorsanız, park yeri bulmanın zor olduğunu hatırlatmak isteriz. Bir park yeri buldunuz mu bırakmayın orayı! Özellikle yaz aylarında muhteşem bir yoğunluk oluyor. Sokakların dal olmasından dolayı elbette bu park sorunu kaçınılmaz... 
Kaş içinde nasıl bir yerden bir yere gidebilirsiniz? 
Kaş zaten küçük bir kasaba olduğu için her yere yürüyerek bile ulaşabilmeniz mümkün. Merkezin dışındaki şu yerlere gitmek isterseniz: 
 • Büyükçakıl, 
 • Çukurbağ Yarımadası, 
 • Kaputaş, Patara, 
 • Kalkan merkez 
duraklardan bu bölgelere düzenli seferleri bulunan minibüsleri kullanabilirsiniz. Kaş içinde veya yakın bölgelere taksi kullanmak isterseniz taksi duraklarına ait birkaç telefon numarasını aşağıda bulabilirsiniz. 
 • Kaş Liman Taksi : 0242 836 14 89 
 • Kaş Merkez Taksi : 0242 836 19 33

Kaş Taksi Fiyatları 2022

 • Hidayet Koyu : 30 TL 
 • Büyükçakıl plaj : 20 TL 
 • Büyükçakıl Mahalle : 25 TL 
 • Çukurbağ Yarımadası : 25 TL 
 • Kalkan : 150 TL

Kaş Hakkında Kısa Kısa Bilgiler

Kaş, Antalya’nın Batı Bölgesinde bulunur. Akdeniz kıyılarının bugün en çok turist alan revaçtaki tatil bölgelerinden biridir. Kültür ve doğal güzellik cevheri olan Kaş tarihi, Likyalılara kadar uzanıyor. Tam karşısında Yunanistan’a bağlı Meis Adası bulunur. Kıyı şeridi uzunluğu 70 km’dir.

Kaş’ta hangi güzellikler yoktur ki!

 • Kaputaş Plajı
 • Limanağzı Plajları,
 • Kekova ve Simena Antik Kenti
 • Phellos Antik Kenti
 • Gömbe Yaylası
 • Kalkan
 • Saklıkent Kanyonu
 • Yunan Adası Meis

İşte Kaş’a geldiğinizde sizleri karşılayacak güzelliklerden bazıları…

Sizin İçin Seçtiklerimiz