Milas Nerede Bulunur ve Milas’a Nasıl Gidilir? | Milas Ulaşım İmkanları

Milas nerede ve Milas’a nasıl gidilir? sorularınızın detaylı cevaplarını bu yazımızda bulabileceksiniz. Milas Muğla’nın en eski ve en otantik ilçelerinden biridir. Bu yüzden de her yaz tatilini Milas’ta geçirmeyi tercih eden binlerce insan bulunuyor. Elbette tatil severlerin Milas’ı neden tercih etmesine dair pek çok geçerli neden var. Harika Milas plajları, lezzetli Milas yemekleri ve dolu dolu kültür ve doğa turları yapabileceğiniz Milas gezilecek yerler, yaz tatilinde veya yılın herhangi bir mevsiminde Milas’ı tercih etmeniz için onlarca nedenden bazıları…

Milas Nerede?


Milas Muğla ilinde yer alır. Eskiden Karya ve Menteşe Beylikleri’nde başkent olarak seçilmiş yerlerden biridir. Antik kentleriyle, çarşılarıyla, eski evleriyle, dokuma halı kültürü ve doğal güzellikleriyle Türkiye’nin en güzel ilçelerinden biridir.

Milas’a Nasıl Gidilir?

Milas ulaşım imkanları günümüzde oldukça kolaydır ve hem karayolu ile hem de havayolu ile çeşitli ulaşım seçenekleri mevcuttur.

Milas’a Arabayla Nasıl Gidilir?


İstanbul Milas Arası Kaç Km?

İstanbul Milas arası arabayla 647 km’dir. Özel aracınızla İstanbul’dan hareketle Bursa – Balıkesir – Akhisar – İzmir - Aydın – Söke istikametini takip ederek Milas’a ulaşabilirsiniz. Yolda mola verilmezse yaklaşık 7 saat sürmektedir.

İzmir Milas Kaç Km?

İzmir Milas arası arabayla 200 km’dir. İzmir’den yola çıkacaksanız Torbalı – Aydın – Söke yolunu takip ederek toplamda 3 saat sonunda Milas’a varmış olursunuz.

Ankara Milas Kaç Km?

Ankara Milas arası arabayla 685 km’dir. Ankara’dan hareketle Polatlı-Emirdağ-Afyonkarahisar-Sandıklı-Dinar-Denizli-Aydın ve Çine istikametini takip ederek Milas’a ulaşabilirsiniz. Ankara Milas arabayla toplamda yaklaşık 8 saat sürüyor.

Milas Uçak Biletleri ve Uçak Ulaşımı

Milas merkezine 15 km mesafede bulunan Milas Havalimanı ile Türk Hava Yolları, OnurAir ve Atlasjet ile Milas’a her gün uçuş seferi bulmak mümkün. İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa gibi büyükşehirlere haftanın her günü Milas uçak bileti bulabilirsiniz.

Milas Havalimanı’na inince sizi bekleyen Havaş veya taksileri kullanarak Milas merkeze ulaşabilirsiniz. Ayrıca Havalimanı’nın iç hatlar giriş ve çıkış noktalarında bekleyen, Milas merkeze giden belediye otobüsleri de bulunmakta.

Milas’a Otobüsle Nasıl Gidilir?

İstanbul Milas Otobüs Ulaşımı

Yaz sezonu dışında birkaç firma seçeneğiyle sınırlı kalan İstanbul Milas otobüs seferleri, yaz aylarında artış göstermektedir. Bilet fiyatları 100-150 tl arasında değişkenlik gösteriyor.

Ankara Milas Otobüsle Kaç Saat Sürüyor?

Ankara’dan Milas’a giden otobüslere binerseniz yaklaşık 10 saat sürecek bir yolculuk sizi bekliyor. Aşti Otogarı’ndan Milas’a kalkan otobüsleri tercih edebilirsiniz.

İzmir Milas Otobüsle Kaç Saat Sürüyor?

İzmir Otogarı’ndan hareketle Milas’a varmanız yaklaşık 3 saat gibi kısa bir süredir. Milas otobüs bilet fiyatları yaklaşık 30-50 tl arasında değişkenlik gösteriyor.

Muğla Milas Arası Kaç Km? Muğla Milas Kaç Saat Sürüyor?

Muğla merkezdeyseniz, arabayla yaklaşık 1 saat 15 dakikada Milas’a ulaşabilirsiniz. Muğla Milas arası 64 km’dir.

Eğer tatiliniz için Milas’ı tercih ettiyseniz her anlamda memnun kalacaksınız. Ayrıca Milas konaklama yerleri hakkında da bilgi sahibi olmak için Milas kiralık villa seçeneklerini web sitemizden inceleyebilirsiniz.

 

Sizin İçin Seçtiklerimiz