Antalya Kaş Gezilecek Yerler: Muhteşem Güzelliklerle Tanışmaya Hazırlanın!

Antalya Kaş gezilecek yerler, Türkiye’nin doğal güzelliklerinin zirve yaptığı masmavi denizler, berrak koylar ve mis gibi ormanlardan oluşuyor. En az bir yaz tatilini Kaş’ta geçiren herkesin kalbinde, Kaş artık sarsılmaz bir yere sahip olmuştur. Kaş gezilecek yerler belirlemek için yola çıkmadan önce bilinçli bir rota hazırlamak her zaman akıllıcadır. Çünkü görülecek o kadar güzel yerler var ki hiçbirini kaçırmak istemezsiniz! Bu işi sizin yerinize biz üstlendik ve sizlere muhteşem bir tatil geçirmeniz için dolu dolu bir Kaş gezi rehberi hazırladık!


Şimdiye Kadar Yaptığınız Tatilleri Unutun: Antalya Kaş Gezilecek Yerler Rehberi

 • Kaş tatilinizi,
 • Dinlenme,
 • Aktiviteler
 • Kültür turları
 • Doğa turları

olarak farklı ihtiyaçlara göre sınıflandırarak başlayabiliriz. Eğer Antalya’da bir tatil planlıyorsanız rotanızı mutlaka Kaş’a çevirmeniz için birçok neden sayacağız...

Kaş’ta Yapılacak Şeyler: Her Anlamda Doyurucu Bir Tatil Sizi Bekliyor

 •      Patara Plajı ve Kaputaş Plajı’nda gün boyu güneşlenebilir, yüzebilir, tüm yılın yorgunluğunu atarcasına dinlenebilirsiniz. Saklıkent Kanyonu’nda denizin altındaki bambaşka bir evrenle tanışabilirsiniz.
 •      Berrak maviliğine inanamayacağınız koylara doğru tekne turlarına ve dalış etkinliklerine katılabilirsiniz.
 •      Sizi ıssız patikalar, gizli mağaralar ve yemyeşil ormanlara çıkaran yürüyüşler yapabilirsiniz.
 •      Xanthos, Demre, Patara, Simena antik kentlerini keşfedebilir, butik sanat galerilerinde entelektüel anlamda doyurucu dakikalar geçirebilirsiniz.

Şimdi Kaş gezilecek yerler için detaylı bir incelemeye geçebiliriz.


Kaş Gezilecek Yerler İçin 10 Öneri: Gezmek, Görmek, Yaşamak!

Patara Antik Kenti: Tarihe Aşık Olanlar İçin

Kaş ve Kalkan’dan direkt dolmuşla ulaşım sağlanabilen Patara Antik Kent, Kalkan-Demre arasındaki Ovagelmiş Köyü’nde bulunuyor. Antik sütunlar ve çevrenin otantik atmosferi uzun süre hafızanızda yer edecek.

Kekova: Yeni Bir Mavi İle Tanışın

Mavinin her tonunu görmüş olduğunu düşünüyorsanız, Kekova’dan sonra bir daha düşünün. Kaş’tan tekne ile ulaşabileceğiniz Kekova içinize işleyen bambaşka bir antik şehir.

Xhanthos Antik Kenti: Zamanda Yolculuğun Keşfi!

Xhanthos, antik kalıntıların arasında yürürken adeta hala yaşayan insanların varlığını hissedebileceğiniz mistik bir mekân. Efsanelere göre Likya Kralı Sarpedon’un şehri olduğu biliniyor.

Kalkan: Gerçek Anlamda Bir Tatil İçin…

Kaş’ın en turistik bölgelerinden biri olan Kalkan, rengarenk havasıyla en ideal Kaş tatil yerleri arasında yer alıyor.

Ayrıca çevrede çok sayıda Kaş villa kiralama seçeneği bulabilir, tatilinizi muhteşem manzaralar eşliğinde konforlu bir konaklama ile taçlandırabilirsiniz.

Mavi Mağara: Gizemli Bir Yolculuk

Mavi Mağara, adını içeri sızan ışık huzmelerinin yarattığı enfes ışık oyunlarından alıyor. Tüple dalış aktivitelerinin gerçekleştiği mağara, adrenalin sevenler için Antalya Kaş gezilecek yerler listesinde mutlaka olmalı!

En Güzel Kaş Plajları

 •     Patara Plajı
 •     Kaputaş Plajı
 •     Küçük Çakıl Plajı
 •     Büyük Çakıl Plajı
 •     İnceboğaz Plajı
 •     Akçagerme Plajı

Antalya'dan Kaş'a Nasıl Gidilir?

Antalya Havaalanı Kaş arası ulaşım için farklı seçenekleriniz mevcut. Otobüsle gelmeyi tercih ederseniz önce Antalya Otogarı'na gelebilirsiniz. Bunun için Havaş, metro ya da otobüsü tercih edebilirsiniz. Ardından Batı Antalya otobüsü ile Kaş'a direkt olarak 4 saat içinde ulaşabilirsiniz.

Antalya Kaş Arası Kaç Km?

Eğer Antalya Kaş arası kaç km diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim: Antalya Kaş mesafe 187 km’dir, araçla yaklaşık 2 saat 35 dakika uzaklıkta bulunmakta… Kaş’a geldiğinizde, tatil keyfinizi tamamlayan güzel bir konaklama imkânı ararsanız tatilnekolay.com aracılığıyla pek çok Kaş kiralık villa seçeneği ile karşılaşabilirsiniz.

Antalya Kaş Tatil Yerleri

Gördüğünüz gibi Antalya'nın sahip olduğu güzellikler saymakla bitmiyor... Tatile çıkmadan önce TNK Blog rehberliğinde Antalya Kaş gezilecek yerler listesi oluşturmanız harika bir seçim olacak! Bu yaz tatilinde sizler Kaş'ta görmek için sabırsızlanıyoruz!

Sizin İçin Seçtiklerimiz