Ölüdeniz Nerede? Ölüdeniz’de Yapılacaklar ve Muhteşem Aktiviteler

Ölüdeniz nerede sorusunu, onun masmavi suları, doğal manzarası ve yıl boyunca güzel kalan havasından bahsederek cevaplamaya başlayabiliriz.

Ölüdeniz Nerede? Ölüdeniz Plajı Nasıl Bir Yer?


Ölüdeniz nerede: Ölüdeniz plajı, Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz beldesinde bulunur. Türkiye’nin güneybatısında yer alan Teke Yarımadası bünyesindedir.

Ölüdeniz, yıl boyunca üzerinizde biriken stresi atmak, yavaşlamak ve sakin bir yaşam temposunun tadını çıkarmak için ideal yerlerden biri.

Tatiliniz boyunca sahilde içinizi ısıtan güneşi iliklerinize kadar hissederek rahatlıkla geçirebilirsiniz. Ama aslında Ölüdeniz’de yapılacaklar bundan çok daha fazlasını kapsıyor!

Ölüdeniz’de Yapılacaklar | Ölüdeniz Plajı Muhteşem Anıların Merkezi


Ölüdeniz belki de bundan yıllar önce çok daha sakin ve pek de fazla kimsenin bilmediği bir tatil beldesiydi. Bugünkü haliyle artık dünyanın her yerinden her yaz binlerce turisti ağırlıyor. Yine de bu kalabalığa ve popülerliğe rağmen güzelliğinden bir şey yitirmiş değil.

Ölüdeniz Plajı, dinlendirici ama heyecan verici bir tatil için, doğa ve maceranın mükemmel bir karışımına sahip.

Ölüdeniz’de yapılabilecek aktiviteler seçeneklerinde ortamın sunduğu bu çeşitlilik, seyahatinizi kendi seyahat tarzınıza göre düzenleyebileceğiniz anlamına gelir. Konfor, macera ve güzel fotoğraflar çekmekten hoşlanıyorsanız, Ölüdeniz ve daha geniş yelpazede düşünürsek Fethiye, kesinlikle size göre!

Ölüdeniz Gezi Rehberi

Civardaki gezi acenteleri tarafından düzenlenen yürüyüşler ve Ölüdeniz gezi turları, Ölüdeniz gezilerinin tümünü kapsıyor. Merkez bölgeye yürüme mesafesinde olan yerler hakkında küçük bir gezi turu diyebiliriz.

Ölüdeniz Plajı Nasıl Bir Yer?

Normalde güneşten ve plajda zaman geçirmekten hoşlanmayan bir insan olsanız bile, Ölüdeniz Plajı bu durumu tam tersine çevirebilecek kadar mükemmeldir. İncecik kumların üzerinde ev yapımı bir limonatanın tadına bakabilir, Babadağ yamaçlarından iniş yapan paraşütleri ve gün boyunca insanları izleyebilirsiniz.

Ayrıca Ölüdeniz Plajı’nın güneye bakan konumu sayesinde, gerçekten şahane bir gün batımı manzarası sunar.

Ölüdeniz Blue Lagoon (Ölüdeniz Mavi Lagün)

Ölüdeniz Plajı’nın sonundaki havuz gibi girinti Ölüdeniz’i Ölüdeniz yapan, ünlü Mavi Lagün’dür. İçeri girmek ve şezlong kiralamak ayrıca ücrete tabiidir. Bu ücreti verdiğinize kesinlikle değer.

Mavi Lagün bölgesinde deniz bisikleti, kano veya şnorkel kiralayabilirsiniz. Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız burası muhteşem fotoğraflar için en ideal mekanlardan birisi.

Mavi Lagün’de en az yarım gününüzü geçirmeden Öldüdeniz gezinizi tamamlamış saymayın…

Babadağ Yamaç Paraşütü (Ölüdeniz Yamaç Paraşütü)

Ölüdeniz’de yapılabilecek aktiviteler, bir tatilde yaşayabileceğiniz deneyimlerin en çılgınını yaşamanıza olanak tanıyor: Paraşütle atlamak!

Kulağa çılgınca geliyor ama Ölüdeniz’e geldiğinizde içinizde yükselen bu arzuya karşı koymayın deriz. Bir süre sonra zaten kendinizi atlamaya hazır halde bulacaksınız!

Ölüdeniz yamaç paraşütü aktivitesi, Mavi Lagün’ün ve Babadağ’ın mükemmel manzarasına karşı kuş bakışı seyir keyfi sunan, en popüler aktivitelerden biri.

Ekstrem sporun tadını çıkarmak için dünyadaki en iyi yerlerden biridir ve dört kalkış noktası vardır- en yüksek nokta 1.9km’dir.

Nereden kalkış yapacağınız rüzgâr ve hava şartlarına bağlı olacaktır.

Bir dağdan atlamak, yapabileceğiniz en çılgınca ama en iyi şeylerden biri olacak! Yamaç paraşütü Ölüdeniz deneyimi, başka hiçbir şeye benzemeyen eşsiz bir deneyim.

Ölüdeniz'de Yapılacak En İyi Şey Nedir?

Mavi Lagün üzerinde yamaç paraşütü yaparken uçuş ortasında bir selfie çekin.

Ölüdeniz Yamaç paraşütü deneyiminin uzunluğu, bazı virajları deneyecek kadar cesur olup olmadığınıza bağlıdır. Ancak toplamda yaklaşık 25-40 dakika sürecektir.

Ölüdeniz sahili, Mavi Lagün ve Kelebekler Vadisi'nin muhteşem manzarasının tadını çıkarmak için en az 25 dakika gerekir.

Zemine döndüğünüzde, bir ücret karşılığında tüm deneyimin videolarını ve fotoğraflarını içeren bir CD satın alabilirsiniz.

Ölüdeniz Plajı

Ölüdeniz Plajı ülkemizin Ege Bölgesinde yer almaktadır. Denizinin güzelliği ile dikkat çekmektedir. Ulaşımın da kolay olması ziyaretçi akınına uğramasını sağlamaktadır. Ayrıca plajın bulunduğu Ölüdeniz Beldesinde görülebilecek doğa harikalarının olması da bunda etkili olmuştur. Plaj yakınlarında kamp alanları ve konaklama seçenekleri mevcuttur. Ayrıca günübirlik de gidilebilir.

Ölüdeniz Plajı denizinin güzelliğiyle ünlüdür. Öyle ki denizi en iyi deniz ödülüne layık görülmüştür. Plajın kumları ince yapıya sahiptir. Ayrıca plajın denizinde dalga yoktur. Plajın bulunduğu beldede önceki zamanlarda Likya Uygarlığı hüküm sürmüştür. Bu sebeple o döneme ait kalıntılara rastlanmaktadır.

Ölüdeniz Nasıl Gidilir?

Ölüdeniz nasıl gidilir diye soracak olursanız, plaja gitmek isteyenler öncelikle Muğla’dan Fethiye İlçesine yolculuk eder. Bunun yanı sıra Antalya ve Dalaman’dan da ilçeye kolayca ulaşılabilmektedir. İlçeye uzaklığı yaklaşık 15 kilometredir. Plaj İstanbul’a yaklaşık 11 saat uzaklıktadır. Özel araçla tabelaları takip ederek plaja ulaşılabilmektedir. Ayrıca minibüs ve dolmuş yardımıyla da Ölüdeniz Beldesine gidilerek plaja varılabilir. Ayrıca Fethiye’deki otogardan hareket eden araçlarla da yaklaşık yarım saatte plaja gidilebilmektedir.

Ölüdeniz Plajı Kamp Yerleri ve Ücretleri

Ölüdeniz Plajı çevresinde birden fazla kamp yeri bulunmaktadır. Bunlar arasından en çok tercih edilen ve en çok ziyaretçi alan yer kelebekler vadisidir.
Kelebekler Vadisi Kamp Alanı: Bungalov ev ya da kamp çadırlarıyla konaklama yapılabilmektedir. Kamp alanı plaja yaklaşık 50-60 dk mesafede yer almaktadır.

Sizin İçin Seçtiklerimiz