Kalkan’a Dair Muhteşem Bir TNK Rehberi

Kalkan, Türkiye'nin en rafine Akdeniz noktalarından biridir. Bu güneşli sahil kasabası, mahremiyeti ve huzurlu ortamı nedeniyle hem yerel halk hem de tatilciler tarafından takdir edilmektedir.

KALKAN'DA YAPILACAKLAR: BİRBİRİNDEN GÜZEL AKTİVİTELER

 • Tarihin bir parçası için Kalkan Limanı: Kalkan ilk kurulduğundan beri hizmet veren  liman, bölgenin en sevilen noktalarından biri olarak belirli bir düzeyde gelişmişlik ve karakteri korumuştur. 
 • Güzel Patara Plajı: Patara antik kenti içinde yer alan plaj, Türkiye'deki herkesin mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Mayıs - Ekim ayları arasında gün batımından sonra kapalı olduğu için ziyaretinizin zamanını doğru ayarladığınızdan emin olun. 
 • Kaputaş Plajı - doğal güzellik noktası: Birçoğu nesli tükenmekte olan 250'den fazla bitki türüyle görülmesi gereken bir güzellik noktası, plajda veya denizde dinlenerek geçireceğiniz bir gün için mükemmel bir yer.
 • Xanthos antik bölgesi: Konumlanmış Likya bölgenin en muhteşem ve büyüleyici bölgeleri arasında ünlü Xanthos tepesinden geriye kalanlar ve turistler ve gezginler için muhteşem manzaralar var. 
 • Akdeniz'in nefes kesici güneybatı kıyısında yer alan Kalamar Beach lüks tatil, Kalkan'a seyahat edenlerin uğrak noktası olan bu muhteşem beach club'ı kaçırmayın.
 • Mahal Beach Club  - Kalkan'da  uzun veya kısa süreli ziyaretler yapıyor veya kalıyorsanız  ve ünlü beach club'ları ziyaret etmeyi düşünmediyseniz, Türkiye'nin sunduğu en iyilerden biri olan Mahal Beach Club'ı ziyaret etmenizi ısrarla öneririz.
 • Kekova'da büyüleyici tarihi günn- Kekova, Antalya ilinde Demre yakınlarında bulunan küçük bir Türk adasıdır; ıssız ve yaklaşık iki mil karelik bir alana sahiptir. Mutlaka görülmesi gereken bir yer.
 • Palm Beach Club: İlk olarak 2006'da açıldı ve türünün ilk örneği Kalkan'da Palm Beach Club, gün ışığı altında saf bir rahatlama arayanlar için çeşitli su sporları ve birçok lüks sunuyor. 
 • Letoon UNESCO dünya mirası: Geçmişte gitmiş olsanız bile mutlaka her sene görülmesi gereken bir yerdir. Letoon, şehrin 10 km'den daha azgüneyinde yer almaktadır. Xanthos  ve  Letoon ile birlikte   çoğu zaman bir ve aynı olarak bahsedilmiştir.
  Yılan ve Fare Adaları'na bir gezi yapın  - adalara günübirlik bir gezi sizi 15 Euro'dan daha ucuza geri getirecek  ve her iki adada da sunulan doğal güzellikleri görmeye değer. 
 • Yılan ve Fare Adaları'na bir gezi yapın  - adalara günübirlik bir gezi sizi 15 Euro'dan daha ucuza geri getirecek  ve her iki adada da sunulan doğal güzellikleri görmeye değer.

Kalkan Bölgeleri

Kışla

Kışla, Kömürlük'ten daha aşağıda, Kalkan Koyu'nun denize bakan sol kanadındadır. Kışla, Kalkan'ın en göz alıcı evlerinden bazılarının bulunduğu yerdir. Kışla'da yer alan mülkler Kömürlük'e göre tasarım açısından daha modern ve daha ferahtır. Kalkan'ın en sevilen beach club'larından biri olan Mahal de Kışla'da bulunuyor. Kömürlük'e benzer şekilde, bazılarında geçici tekne bağlama ve plaj platformları bulunan denize sıfır villalar mevcuttur. Kışla'dan Kalkan merkeze yürümek mümkün olsa da yazın sıcağında yapılmaması gereken uzun bir yürüyüştür. Bununla birlikte, Kışla'dan tatilcileri 5 dakikadan daha kısa sürede Kalkan limanına götüren deniz taksileri mevcuttur.

Ortaalan

Ortaalan (orta bölge), adından da anlaşılacağı gibi Kalkan ve Kalamar koyları arasında ve oldukça yüksek bir konumdadır. D400 yolunun altına düşen ve iki koy arasında kalan alandır. Bunun güzelliği, Ortaalan'daki bazı şanslı villa sahiplerinin hem koy hem de liman manzarasının keyfini çıkarmasıdır. Ortaalan, Kalkan'da imar (inşaat planlaması) için açılan son alanlardan biridir ve bu nedenle en yeni gayrimenkullerin bulunduğu yerdir. Ortaalan'ın çoğu 2005'ten sonra geliştirildi. Bu, Kömürlük ve Kışla gibi Kalkan'ın daha yerleşik bölgelerine keskin bir mimari kontrast sağlıyor. Kalkan'ın diğer bölgelerinde bulunmayan Ortaalan'da modern çağdaş villa ve dairelerin mükemmel örnekleri var. Muhtemelen Kalkan'ın en lüks mülklerinden bazıları bu bölgede yer almaktadır. Ortaalan'ın bir diğer avantajı da aslında Kalkan merkeze çok yakın olması, yürümesi mümkün.

Kalamar Koyu

Kalamar koyu kendi içinde küçük bir köy gibidir. Kalkan Körfezi'ne göre daha güneybatıya bakmaktadır ve bu nedenle muhteşem gün batımları sunar. Kalamar'da çocuklu aileleri ağırlayan birçok tanınmış beach club bulunmaktadır. Kalamar bölgesi, eski tarz evlerin ve modern çağdaş tasarımların bir karışımıdır. Kışla, Kömürlük ve Ortaalan ile karşılaştırıldığında, Kalamar'daki emlak fiyatları, bölgenin 'daha az arzu edilir' olarak algılanması nedeniyle indirimli geliyor. Son yıllarda bu algı, bölgenin altyapısının gelişmesi ve deniz kenarında inşa edilen bazı mükemmel konaklarla değişiyor. Hatta Kalkan'ın en lüks villalarından birkaçı şu anda Kalamar bölgesinde.  

 

Sizin İçin Seçtiklerimiz