Ölüdeniz Fethiye Yamaç Paraşütü Hakkında Tüm Bilmeniz Gerekenler

Fethiye yamaç paraşütü tandem sürüş deneyimi sırasında muhteşem Mavi Lagün’ün üzerinde kuş gibi uçabilirsiniz. Aquamarin Lagünü ve Ölüdeniz Plajı üzerinde yükselen Babadağ tepelerine giden yolda heyecanı hissedin.

Ölüdenüz Fethiye Yamaç Paraşütü: Mutlaka Yapılacaklar Listesinde Üst Sıralarda


Heyecan verici bir yamaç paraşütü yolculuğu profesyonel bir paraşüt pilotuyla konuşun. Gökyüzüne doğru süzülürken, sıcak esintileri teninizde hissedin. Siz paraşütün ön kısmında kendinizi manzaranın keyfine bırakmış haldeyken, pilotunuzun hızı ve yönü kontrol edişine tanık olun. Tek kelimeyle yenileyici bir tecrübe ve en güzel yanı da deneyim ve eğitim gerektirmiyor oluşu…

Ölüdeniz Fethiye Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır?

Fethiye’de konakladığınız villa veya otelden araçla hareket ettikten sonra Babadağ’a doğru yola çıkın. 1960 metre yüksekliğinde bulunan Babadağ tepesi, Ölüdeniz Plajı ve Türkiye’nin en çok fotoğraflanan güzellik noktalarından biri olan Blue Lagoon üzerinde yükseliyor. Elbette burası Türkiye’nin en iyi yamaç paraşütü konumlarından biridir. Aynı zamanda dünyanın en yüksek kalkış noktalarından biridir ve bu durum gerçekten yamaç paraşütünü özel kılar.

Yaklaşık bir saat süren Babadağ yolunun ardından, kalkış noktasına gelin ve muhteşem manzarayı içinize çekin. Kaskınızı ve uçuş takımınızı giyin. Sizinle uçacak olan profesyonel deneyimli pilottan tam bir güvenlik brifingi alın. Kalkışın bir uçurumdan atlamaktan ibaret olmadığını, yokuştan rüzgarı yakalamayı nasıl başaracağını ve yaklaşık 30-40 dakikalık yamaç paraşütü sürüşünüz boyunca pilotunuzun uçuşu nasıl kontrol edeceğini öğrenin.

Uzmanlar kalkıştan hemen önce koşulların tamamen güvenli ve uçmak için ideal olduğunu öğrenmek için günün hava durumunu izleyeceklerdir.

Ardından, artık hazır olduğunuzda yukarı doğru yükselirken hızlanın ve heyecanı yaşayın. İlk adrenalin patlamasından sonra dağlarla çevirili lagünün ve aşağıdaki altın kumsalların kuşbakışı manzarasını içinize çekin. Pilotunuz paraşütü yönlendirip kontrol ederken, yolculuğunuzu daha da uzatacak termal akışları yakalarken heyecan verici 360 derecelik dönüşlerin tadını çıkarın.

Ve son olarak Ölüdeniz Kumsalı’na hafif bir dokunuşlar Fethiye yamaç paraşütü uçuşunuzu bitirin.

Fethiye Yamaç Paraşütü Anılarınızı Unutmayın

Uçuşunuz sırasında kaydedilen fotoğraf ve video görüntülerini bir ücret karşılığında cd haline getirilmiş bir şekilde alabilirsiniz. Veya dilerseniz kendi fotoğraf makinenizle şahane kadrajlar yakalayabilirsiniz. Selfie çekmeyi unutmayın!

Sizin İçin Seçtiklerimiz