Kaş'ta Yaşayanlar: Bambaşka Bir Kaş Tatili Macerası

Kaş'ta yaşayanlar ya da Kaş'a en az bir kez tatil için gitmiş olanlar sizlere bambaşka deneyimler anlatacaktır. Hem yaşamak hem de gezmek için sayısız güzellikler barındıran Kaş hakkında detaylı bir inceleme yazısı ele aldık...

Kaş’ın bu kadar çok sevilmesinin ve yerli-yabancı turistler tarafından çokça tercih edilmesinin sayısız nedeni var elbette… Kaş’ı diğerlerinden farklı kılan nedir? Gerçekten de söylendiği kadar büyüleyici bir güzelliğe mi sahip? Biz de Antalya Kaş ile ilgili neden bu kadar tercih sebebi olduğuyla alakalı en belirgin özellikleri derlemeye çalıştık. Bu yaz tatilinde sizler için bir rehber olmasını umuyoruz.

Tatil İçin veya Uzun Süreli Kaş'ta Yaşayanlar


Antalya Kaş: Onu “Bambaşka” Kılan Detaylar

Muhteşem Havası

Kaş’a gelirken ilk dikkatinizi çeken şey dolambaçlı ve zorlayıcı yolları olacaktır. Kaş’a ilk gelişiniz değilse ve bu uzun yola alışkınsanız bir çeşit inziva seyahatine doğru ilerliyor gibi hissedersiniz. Buraya gelirken, daha Kaş’a adım bile atmadan ruhunuzun sakinleştiğini, zihninizin arı bir berraklığa kavuştuğunu hissedebilirsiniz. Uzun zamandır görmek istediğiniz birine kavuşma anıdır Kaş’a ulaşmak.

Eğer ilk kez Kaş’a geliyorsanız aklınızda birtakım tereddütler oluştuğunu hissetmeye başlayabilirsiniz. Kaş’a yaklaştıkça, bu tedirginliklerden sıyrılarak kendinizi Kaş’ın eşsiz doğasına, lacivert sularına ve ciğerlerinize mis gibi bol oksijeniyle dolan havasının kollarına bırakabilirsiniz yavaş yavaş. Artık değişim başlamıştır ve o dakikadan itibaren iç benliğinde asla her şey eskisi gibi kalmayacaktır. Tertemiz havası, hem bunaltmayan, hem de nemden yapış yapış olmanıza neden olmayan hafif esintili tatlı havasında kendinizi keşfetmeye yönelik birçok özel an yakalayabilirsiniz. Tatiliniz bittiğinde içinizde yepyeni bir enerjiyle, coşkulu bir şekilde şehirdeki normal yaşantınıza dönerken bile kendinizi mutlu hissedebilirsiniz. Çünkü içeride bir yerlerde biliyorsunuz ki; Kaş’a mutlaka bir daha geleceksiniz…

Aşık Olunası…

Kaş tatili boyunca etrafınızdaki herkesin neşeli, sevecen ve mutlu olduğunu hissederseniz. Böyle bir yerde mutsuz olmak için özel bir çaba göstermek gereklidir! Dolayısıyla burada kurulan dostluklar kolay kolay unutulmaz ve yepyeni arkadaşlıkların yeşermesini sağlar. Aşık olmak her an yerde mümkündür. Kafanızı nereye çevirseniz orada aşık olunası bir detay bulabilirsiniz. Bir çiçek, denizin dalga sesi, bir kahve kokusuna veya ilk görüşte tutulduğunuz o insana! Tatiliniz boyunca en unutulmaz anlar hayatınızın yapıtaşları arasında yer almaya başlamıştır bile… Antalya Kaş tatili, insanın ruhunu canlandırır ve sevgi o insana kendiliğinden gelir… O halde Kaş'ta yaşayanlar ve tatil için de gelenlerin deneyimlerine göre, sen de tatilinde aşkı iliklerine kadar hissetmeye hazır mısın?

Kaş, Otantiktir

Kaş’ta yaşayanlar ve her diğer her bir detay kendine özgüdür. Hiçbir şeye benzemez ve hiçbir şeye öykünmez. Esnaf, yerliler, köylüler, yabancılar, sokak hayvanları, turistler, çocuklar, kuşlar, böcekler; kısacası her şey benzersizdir, özgündür. Orada herkesin mutlu olduğundan daha önce bahsetmiştik. Öyle ki, kedi köpeklerin bile Kaş’ta olanından daha mutlusunu göremezsiniz. Evlerin duvarlarına saran begonviller, yaseminler coşkulu bir iştahla fışkırmış, kokularına sokakların dört bir yanına savurmaktadır. Zeytin ağaçları ve narenciye ağaçlarının mis kokularından ise bahsetmemek olmaz… Kaş’ın dar ve renkli sokakları, sizi bambaşka bir dünyanın labirentine davet eder. Dalış aktiviteleri için dünyanın en uygun ve önemli dalış merkezi olarak görülür. Kaş, her köşeyi dönüşünüzde bir demet güzellikle çıkar karşınıza…

Küçük Olması…


Kaş’ın küçük olması elbette görülecek yerler bakımından zengin olmadığı anlamına gelmiyor. Küçük bir alana öylesine düzenli bir şekilde konumlanmış kültürel-yerel mekanlarda vardır ki, Kaş’ı gezmek sizin için yorucu bir aktivite olmaktan çıkar. Yürüyerek her yere en 5, en fazla 15 dakika içinde ulaşabilirsiniz. Tatiliniz boyunca gidip göreceğiniz restoran-kafe gibi mekanlar genellikle aynı bölgelerde ve birbirine yakın aralıklarla konumlanmıştır. Sokaktaki yerel esnafla bir süre sonra arkadaş olmanı işten bile değil! Biraz zaman geçirdikten sonra kendinizi gerçekten Kaş’ın yerel bir sakini gibi hissedebilirsiniz. Her şey olabildiğince basit, sade ve kendine has halleriyle mevcuttur. En güzel yanı da, Kaş’ta konaklama seçeneklerinin birbirinden güzel çeşitleri bulunmasıdır. Villa tatili için Kaş en güzel manzaralara bakan villalara sahiptir. Sabahları gözlerinizi açtığınızda ilk göreceğiniz şey, karşınızdaki o muazzam turkuaz mavisi deniz olmasını istiyorsanız, Kaş kiralık villa seçeneklerimizin bulunduğu seçkin villa portföyümüzü mutlaka keşfedin… Kaş, büyük otel zincirleri ve bu anlayıştan uzak bir tatil beldesidir.

Bir haftalık bir tatil boyunca, Kaş ile ilgili hemen hemen her şeyi öğrenmiş olabilirsiniz. Yine de her gün gördükleriniz karşısında şaşırmaktan kendinizi alamazsınız. Etrafı keşfetmek için acele etmeyin ve Kaş’ın tadını yavaş yavaş çıkarmaya bakın… Kaş yakınlarındaki Kalkan, Patara gibi yerlere de gitmek için kendinize ayrıca zaman dilimleri ayırabilirsiniz. Kaş merkez için konuşacak olursak, birkaç gün içinde oranın yerlisi gibi hissedeceğinize eminiz!

Kendi Evin Gibi!

Her insan ilk kez gittiği yeri başlarda yadırgar ve alışması için zaman gerekebilir. Fakat Antalya Kaş sizi öyle bir kucaklar ki, kendinizi evinizde gibi hissetmeniz için yalnızca birkaç dakika yeterlidir! Herkes bu eşsiz güzellikte, kendinden bir parça bulabilecek kadar benimseme hisseder. Kaş’ın her noktasını keşfetmek, en güzel gün doğumuna tanık olmak, en güzel yakamozları yakalamak, akşam serinliğinde dinlenmek ve küçük dar sokaklarında yürümek hayatınızın en güzel anlarınızı yakalamanızı sağlayacak… Bir süre sonra Kaş’ı o kadar benimsersiniz ki, orayı kimselerle paylaşmak istemezsiniz. Keşke şu sahilde biraz daha uzun kalsaydım, keşke şu dükkandan biraz daha alışveriş edebilseydim, gibi iç seslerle birlikte oradan ayrılma vakit yaklaştığında içinizi buruk bir hüzün kaplayabilir. Henüz dönüş yolundayken, bir sonraki tatil planınızı yapmaya başlamışsınızdır bile…

Şehir hayatına geri döndüğünde Kaş’ın bünyenizde bıraktığı etkiler uzun süre devam edebilir. Gözlerinizi kapattığınızda berrak lacivert sular geliverir aklınıza. Veya o çok sevdiğiniz küçük dükkandan aldığınız küçük işlemeli şal ile uyumak isteyebilirsiniz. Kaş tatili zevkini hayatlarında bir kez yaşamış olan insanların bundan sonraki tatillerini içinde Kaş geçmeyen bir rota ile tamamlamaları mümkün değildir!

Kaş Kiralık Ev

Kaş’ta Yaşayanlar öncelikle şehirden küçük bir kasabaya göçmenin nasıl bir deneyim olabileceğine dair detaylı bir araştırma yaparlar. Sonrasında Kaş kiralık ev arayışları gelir. Şehirden küçük bir tatil beldesine temelli yerleşmek elbette herkesin cesaret edebileceği bir durum değildir. Şehir imkanlarından vazgeçmek, istediğin zaman istediğin lüks erişebilmek, yalnızca şehir insanlarının sevebileceği birtakım etkinliklerden uzak kalacak olmak uzun uzun üzerine düşünülmesi gereken konulardan biridir. Sonrasında ise Kaş kiralık ev fiyatları, şehirlerden sıkılan ve bu bölgeleri doğru yerleşen insan sayısının artmasından ötürü gözle görülür bir şekilde artış göstermiştir. Bundan 4 veya 5 yıl önce Kaş’ta normal standartlarda bir daire 700-800 tl aylık kira bedeli bandında seyrederken, şimdi aylık 2-3 bin liralara kadar çıkmış durumdadır. Hatta daha yüksek kira bedeli isteyen Kaş kiralık ev seçenekleri de vardır. Tabii ki küçük bir yer için bu fiyatlar çok gelebilir. Ama bu noktada Kaş’ın coğrafi olarak önemi ve aldığı talep düşünüldüğünde aslında fiyatların da artmış olması kaçınılmaz sonuçlardan biri!

Antalya Kaş Yaşam Koşulları

Antalya Kaş yaşam koşulları tahmin edemeyeceğiniz kadar güzelliklerle doludur. Akşamları deniz kenarına inip güneşin size sunduğu muhteşem ışık oyunlarını izlemek, ışıl ışıl bir günün sabahında durgun, çarşaf gibi denizin içinde kendi iç dünyanızda kaybolmak, şehrin karmaşasından uzaklaşmak, pazardan taze meyve sebze almak, esnaflar selamlaşmadan geçmemek, meyveleri dallarında toplamak, begonvillerle sarılı evlerin duvarları önünde fotoğraf çektirmek… Kısacası “yaşamak”tır Kaş’ta yaşamak! Antalya Kaş yaşam koşulları beklentilerinize ve işinize uygunsa, para kazanabilecek bir geliriniz varsa, aslında belki de tam size göredir! Bugün hayatınızın geri kalanını gözden geçirme vakti olabilir!

O halde hemen tatilnekolay.com’a girip kendinize en uygun villayı beğenin, ön rezervasyon talebinde bulunun ve tatil bavulunuzu hazırlamaya başlayın! İster muhafazakar villa, ister balayı villası, ister uygun fiyatlı villalar, ister yüksek standartlarla donatılmış lüks villalar… Her yaşam tarzına ve tatil anlayışına uygun villalarımızla sizlerleyiz. Kaş villa kiralama deneyiminizi eşsiz kılmak, yeniden gelmenize ön ayak olmak ve en güzel tatil anlarınıza ortak olmak için sabırsızlanıyoruz. Unutmayın, tatilnekolay ile mutluluk çok kolay!

Kısacı Antalya Kaş tatilini bambaşka kılan birçok muazzam detay mevcuttur. Kaş'ta yaşayanlar, oraya yerleşmek isteyenler ve tatil için ziyaret edenlerin her biri kendine has farklı anılar biriktirecektir... Tatilnekolay.com ailesi olarak sizleri Kaş, Kalkan, Patara ve daha birçok harika tatil beldesinde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Kaş’ın en güzel hallerini gözler önüne seren muhteşem manzaraları villalarımızı keşfetmek için hiçbir zaman geç değil… Kaşı keşfetmek için de öyle… Villa tatili deneyiminizin en mutlu ve huzurlu şekilde geçmesi en büyük hedefimiz ve işimizi aşkla yapmamızı sağlayan motivasyon kaynağımızdır. 

Tatiller bizi yoğun çalışma tempomuzun ve günlük rutinlerimizin arasında kurtarıp kendimizi resetleyebileceğimiz kısa anlar yaratmamızı sağlar. Çalışmaya ara vermeden durmaksızın devam etmek, insanı doğasına aykırı bir durum öyle değil mi? Her insanın tatil anlayışı da kendi içlerinde farklılaşır. Kimisi sürekli gezmekten ve keşfetmek hoşlanırken, kimileri ise sadece durmayı özlemiştir ve günlerini yatmak, güneşlenmek, okumak gibi aktivitelerle geçirmeyi tercih eder. Nasıl olursa olsun, Kaş'ta yaşayanlar ve burada yaz tatillerini geçirmek isteyenler buranın güzelliklerinden vazgeçemez durumdadır. Tatilnekolay.com Kaş kiralık villa seçenekleri arasında mutlaka sizin tatil anlayışınıza uygun seçeneklerle çıkar karşınıza!

Sizin İçin Seçtiklerimiz