Kaş'ta En Güzel Günbatımı Noktaları

Kaş’ın her günü ve her gecesi benzersiz ve özeldir. Bu yüzden ikisi arasında bir seçim yapmak imkansız. Ama günbatımlarının insanı kendine çeken büyülü bir yanı olduğu bir gerçek… Bu yazımızda Kaş’ın o muazzam şekilde gözlerimizin önüne serdiği günbatımı manzaralarını ele alacağız.

Kaş'a geldiğinizde ister kıyıdan ister denizden inanılmaz gün batımları görebilirsiniz. Bu kasabaya günün her saatinde defalarca aşık olabilirsiniz ve her gün batımında içinizde farklı duygular yeşerebilir.

Kaş'ta Günbatımı

Dejavu Bar

En eski ve zamansız bar Dejavu, Kaş'ta gün batımını izlemek için popüler yerlerden biridir. Eski limana ve Yunan adası Kastellorizo'ya bakmaktadır. Gün batımının ve Kaş'ın nefes kesen manzarasını kaçırmamak için turistlerin yanı sıra yerel halk da bu tür gün batımı teraslarına geliyor. Ancak bu saatlerde masa bulmak neredeyse imkansız. Gün batımının kırmızı, sarı hatta pembe ve mor tonları gibi çeşitli tonlarda ortaya çıktığı manzaraya sarhoş olmak için ayakta vakit geçirmek sizi rahatsız etmez. Suda yansımayla görülen gün batımı renkleri nedeniyle denizi alevler içinde gördüğünüzde bambaşka bir evrende gibi hissedeceksiniz.

Kaş'ta Günbatımı Romantizmi

Kaş'ta gün batımları insanların hafızalarına kazınıyor. Sadece sizinle güneş arasındaki o birkaç dakika, herkesin unutulmuş ve geride kalan anıları hayal etmesini veya hatırlamasını sağlar. Ve gün batımı her şeyi ışıkların görkemiyle güzelliğe dönüştürüyor.

Kaş Antik Antiphellos Tiyatrosu'ndan Günbatımı Manzaraları

Gün batımları uzun sürmez ve Antik Tiyatro gün batımı severlerin favori mekanlarından biridir. Gün batımının muazzam güzelliğiyle büyülenmiş bir şekilde orada oturmak özel bir duygudur. Yoldayken anı mükemmelleştirmek için bir şişe şarap almak iyi bir fikirdir. Solda şehir merkezinin, önde Kastellorizo​​adasının, arkada kayalık tepelerin güzel manzarası eşliğinde, zeytin ağaçlarının arasında, denize sıfır konumda bulunan Helenistik Antik Tiyatro'ya doğru sallanıyorsunuz. Çevredeki muhteşem manzarayı yakalamak için yaklaşık 25-26 basamak olan en üst basamağa çıkmalısınız.

Kaş'ın Günbatımı Köşesi

Güneşin sizi selamladığı yerde, gün batımını uzaktan izlemek, günün giderek solgunlaşan yüzünü yeniden renklere boyamak için şimdi doğru yerdesiniz. Güneş bir süre sonra yavaş yavaş ufukta kaybolur. Gün batımı için doğru zamanı yakalamanızı öneririz.

Mevsimsiz Gün Batımları

Gün batımı şovlarının sadece Kaş'ın güzel yaz günlerinde ortaya çıkmadığını asla unutmamalısınız. Güzel Bahar ve Kış akşamları, özellikle gökyüzünün dans eden dramatik bulutlarla dolu olduğu, var olduğunu bile bilmediğiniz gün batımının renklerini size gösterecektir. Gün batımları size bir şair ya da yazar gibi ilham verir. Bu ılık bahar ya da kış akşamlarında sıcak bir şeyler giymeyi, termosunuzda hazır bir bardak kahve içmeyi ya da esinti saçlarınızı nazikçe savururken içinizi ısıtmak için bir şişe konyak içmeyi tercih edebilirsiniz. Oturup antik taşlara sırtınızı yaslayın ve hayal kurmaya başlayın.

Eski Bir Pencereden Gün Batımı

Resmi kayıtlar, MÖ 1. yy'a tarihlenen Antik Antiphellos Tiyatrosu'nun yaklaşık 4000 kişiyi ağırlayabildiğini söylüyor. Kim bilir bu basamaklara sizden ve benden önce kimler oturdu, ne düşündüler, ne hayal ettiler, kim anıları hatırladı, kime umut ve mutluluk verdi ya da kimler üzüldü. Belki bazıları bir an için şair olmayı denedi, bazıları ise sadece o anın büyüsünü yaşamak için romantik şiirler okudu.

Kaş'ta Daha Fazla Gün Batımı Noktası

Kaş'ta gün batımını nerede izlerseniz izleyin, hiçbiri diğerinden daha az etkileyici değildir. İster marinada çimlere oturarak izleyin, ister limanda dalgakıran kenarındaki kayalıklarda izleyin, ister yeni Antalya yolu üzerindeki seyir noktasından izleyin, ister İzne'den kuşbakışı izleyin ya da helikopter pistinden ya da Büyük Çakıl Plajı'ndan ya da TatilNeKolay’ın muhteşem manzaralı bir villasının terasından…

Sizin İçin Seçtiklerimiz