Türkiye’nin En Romantik 7 Tatil Noktası

İlişkinizi yeniden alevlendirmek, yıldönümü kutlaması veya bir balayı tatili için romantizmi pekiştirmek istiyorsanız çantanızı hazırlamaya başlayın! Türkiye'nin birçok romantik tatil beldesini sizler için derledik... Deniz kenarında el ele dolaşmak, ıssız harabeleri keşfetmek veya yıldızların altında yemek yemek gibi aktiviteler için, ülkemizdeki çekici yerler listemiz her romantik duruma uygundur. İster ata binmek, ister şampanya içmek, yatakta kahvaltı keyfi yapmak, maceracı olmak, güzel kumsallarda dinlenmenin keyfini çıkarmak ya da muhteşem gün batımını izlemek istiyorsanız Türkiye, özellikle balayı için seçebileceğiniz en iyi ülkedir. Hazırsanız başlıyoruz…

Nefes Kesici Kalkan

Rahat atmosferi ve kavisli tepeden antik limana dökülen beyaz badanalı evleri ile enfes Kalkan, yaz aylarında en çok ziyaret edilen Akdeniz destinasyonlarından biridir. Arnavut kaldırımlı sokakları el ele keşfedin, mis gibi deniz havasını içinize çekin ve bembeyaz villaların ve denizin mavisinin yanındaki parlak begonvillerin kontrastının tadını çıkarın. Geceleri, yıldızların gökyüzüne yayıldığı ve sakin Akdeniz sularının limana çarparak yansıdığı ünlü bir teras restoranında yemek yiyin. Mahremiyet için Kalkan'da sonsuzluk havuzlu özel villa kiralamak popüler seçenekler arasındadır.

Kayaköy, Fethiye Çevresi

Terk edilmiş bir köyden daha ilgi çekici ve romantik ne olabilir? Bir kilise, okul ve 350 taş kulübe ile oluşmuş köy, 1923 nüfus mübadelesinde Rum sakinleri tarafından terk edildi ve şimdi bir açık hava müzesi... Neredeyse bir asırlık… Fethiye'nin en bilinen noktalarından biri olmasına rağmen, burası nadiren kalabalıktır. Bu nedenle kasabanın kalıntıları arasında sessizce dolaşın ve bir zamanlar burada yaşayan topluluğun hayaletlerini hayal edin.

Muhteşem Kaleiçi, Antalya

Antalya'nın küçük tarihi bölümü Kaleiçi, Bizanslılar ve nihayet Osmanlılar tarafından ele geçirilmeden önce bir Roma kasabası olarak kullanılıyordu. Dolambaçlı şeritleri, dar sokakların üzerinde yükselen pitoresk eski evlere sahiptir ve aşağı yukarı Antalya'da atmosfer ve kültür için gidilecek en iyi yerdir. Tarihi Hadrian Kapısı olan en ünlü girişle, kısmen antik bir duvarla çevrili Kaleiçi'ne girin. Buradan dolambaçlı, Arnavut kaldırımlı sokakları keşfedin ve rahat, sakin bir restorana gitmeden ve bu büyüleyici şehir yerleşim bölgesinin atmosferini içinize çekmeden önce butik dükkanlara girip çıkın.


Kaleköy'de Aşk

Asma köprüyü kaldırıp dünyadan soyutlanma şansı için Kaleköy idealdir. Anakaraya sadece engebeli bir parkurla bağlı olan bu yer, sadece gün batımına doğru kalkan tekne turları ile ziyaret ediliyor. Kaş Yarımadası'na yakın şirin köyün yolu yok, bu da tam bir huzur anlamına geliyor. Büyüleyici sahil restoranlarının, Likya mezarlarının, Bizans kalesinin ve pastoral mavi denizin keyfini çıkarın. Eğer mekan dikkatinizi çekerse ve geceyi burada geçirmek isterseniz etrafta tercih edebileceğiniz birkaç otel var.

Kapadokya

Bazen romantizmin kıvılcımını yakmak için sıradan ve normal olandanfv bir kaçışa ihtiyacımız var ve merkez Kapadokya bölgesi bunu sağlıyor. Gerçeküstü kaya oluşumları, saygın şarap imalathaneleri ve ilgi çekici yer altı ağları ile Kapadokya'nın cazibesi, uhreviliğinde yatar. Masalsı kaya oluşumlarının üzerinde gökyüzünde bir balon gezisinden sonra, yüzlerce - binlerce değilse bile - büyük insan popülasyonlarının tamamen gizlenmiş olarak yaşadığı yeraltı kiliselerini ve şehirlerini keşfedin. Keşfetmekle geçen bir günün ardından, günün tozunu atmak için bir hamam ile tamamlanmış, son derece romantik bir yeraltı butik otelinde geceyi geçirin.


Mükemmel Büyükada

İstanbul'dan kısa bir vapur yolculuğu olmasına rağmen, her yıl Türkiye'nin en büyük şehrini ziyaret eden binlerce kişinin genellikle gözden kaçırdığı küçük Büyükada, nefes kesici bir zevktir. Bu olağanüstü güzel adada arabalar yasaklanmıştır. Bunun yerine, romantizmi en üst düzeye çıkarmak için bisikletle dolaşın. Adanın kavak ağaçları ve güzel eski ahşap villalarla çevrili sessiz yollarını keşfedin. Gece için bir butik otel bulmadan ve lüks yemek yemeden önce antik kiliseleri ve tarihi konakları ziyaret edin. Sevdiğiniz kişiyle zaman geçirmek için mükemmel bir yol.


Gözlerden Uzak Şövalye Adası

Fethiye ilçesine deniz taksisi ile beş dakika uzaklıkta bulunan Sovalye Adası, plajın koşuşturmacasından ve kalabalığından uzak bir kaçış noktasıdır. Yeniden şarj olmak için son derece huzurlu bir yer. Berrak denizde şnorkelle dalın ve suların altındaki antik şehir duvarlarını görün ya da çam ve keçiboynuzu kaplı ağaçların arasından yürüyün ve adanın merkezindeki harap kalenin kalıntılarını bulun. Adada birkaç ev ve sadece birkaç otel var, bu yüzden denize ve uzak adalara bakan bir oda ayırtın. Sovalye'de bir gecenin ne kadar huzurlu ve romantik olabileceğini keşfedin. Sovalye ayrıca bozulmamış ve otantik dokusuyla Türkiye'yi deneyimleme şansıdır, ancak lüks bir dokunuşla…


Bonus Romantizm

Bütçe sorun değilse, mavi yolculuklarında Turkuaz sahillerinde yelken açmanızı öneririz. Bir gulet teknesi kiralayın veya özel bir kabin rezerve edin. Günlerinizi güneşlenmek için uzanarak, koyları, koyları keşfederek ve birçok sahil kasabası, köyü ve antik kalıntıyı keşfetmek için demir atarak geçirin. Kendinizi maceraperest hissediyorsanız, şnorkelli yüzmeye, jet ski'ye gidin, dalın ve sualtı dünyasını keşfetmek için tüplü dalışa kaydolun ya da parasailing ekibi ile adrenalin dolu bir yolculuğun tadını çıkarın. Ege'den Akdeniz'e uzanan Türk rivierası, Türkiye'deki en popüler balayı destinasyonlarıyla bilinir ve huzurun diğer adıdır. Geceleri teras restoranlarda geçirin ya da gemide bir gurme şef tarafından pişirilen iki kişilik özel bir romantik akşam yemeğinin tadını çıkarın.

Sizin İçin Seçtiklerimiz