Bodrum Plajları: Bodrum’da Denize Girilecek En Güzel Yerler

Bodrum plajları birbirinden güzel deniz ve kumsallara ev sahipliği yapıyor. Türkiye’de, Fethiye’yle birlikte en berrak mavi ve en yoğun yeşilin buluştuğu tatil beldelerinden biridir Bodrum… Ve Bodrum’a bir kez tatil için gidenlerin aklı mutlaka orada kalır.

Gelin Bodrum’da denize nerede girilir, Bodrum’da denize girilecek en güzel yerler nerelerdir, hep birlikte göz atalım.

En Güzel Bodrum Plajları? Bodrum’da Nerede Denize Girilir?

Gümbet Plajı

Kumu taşlık olan Gümbet Plajı tatilde eğlence ve hareket arayanların tercihi olabilir. Bütün gün sahilde güneşlendikten ve dinlendikten sonra civardaki kafeleri ve gece kulüplerini ziyaret etmek vakti gelmiştir.

Turgutreis Plajı

Kendi halinde, temiz ve ücretsiz bir plaj. Muhteşem bir günbatımı manzarası sunan Turgutreis PlajıBodrum plajları arasında öne çıkan yerlerden… Karşınızda Yunan Adaları, elinizde en sevdiğiniz içeceğiniz ve muhteşem bir tatil!

  

Ortakent Yahşi Plajı

Zaman zaman bünyesinde çeşitli festival ve kermes gibi organizasyonların da düzenlendiği Yahşi Plajı, geniş ve rahat bir alana yayılmış durumda. Sahili kum ve taş karışık olan plajın denizi de diğer bölgelere nazaran biraz soğuk. Soğuk da olsa berrak suların içine derinlemesine atlamaktan pişman olmazsınız.

Kadıkalesi Plajı

Küçük ve tatlı bir plaj olarak Kadıkalesi Plajı, gün içinde şöyle geçerken bile bir uğrayıp, denizde serinleyip tekrar yola devam edilesi bir plaj. Denizin sizi çağıran bir serinliği var.

Karaincir Plajı

Bodrum’un en berrak ve dingin denizlerinden birine sahip Karaincir Plajı, bugünkü haliyle ücretli olmuş durumda. Temizliğin korunması ve denizin kirlenmemesi açısından aslında ücret uygulamaları olumlu sonuçlar verebiliyor. Yine de eski, bakir, keşfedilmemiş halini özleyenler olacaktır mutlaka. Denizin dinginliği yüzerken gerçek anlamda ayaklarınızı yerden kesen bir his veriyor. Buraya gelirken yanınıza şnorkel getirmeyi unutmayın. Dalgasız ve berrak bir deniz olduğu için dalış yaptığınızda tüm manzarayı cam gibi karşınızda bulabiliyorsunuz. Bodrum plajları arasında en favori yerlerden birisidir.

Bitez Plajı

Bodrum merkeze 8 km mesafede bulunan Bitez, genellikle çocuklu ailelerin tercihi. Bunun nedeni ise denizin derinleşmemesi ve sahilin ince kumlu olması gibi nedenler sayabiliriz. Temmuz ve Ağustos aylarında hayli kalabalık olabildiği için yer bulmakta zorluk çekebilirsiniz. Bodrum denize girilecek yerler, siz Bodrum’u keşfetmeye başladıkça kendiliğinden karşınıza çıkacaktır.

Kargıcak Koyu

Bakir ve eşsiz güzellikte yerler keşfetmeyi sevenler için muhteşem bir koydur. Kargıcak Koyu’na gidil yolu biraz zorludur. Bozuk bir yolda yaklaşık 2 km ilerledikten sonra ulaşabiliyorsunuz. Varış noktasına geldiğinizde ise çektiğiniz tüm sıkıntılara değdiğini düşünüyorsunuz.

Bodrum Peksimet

Peksimet de çok fazla kişi tarafından bilinmeyen yerlerden biridir. Burada adı sanı belli bir işletme yok. Sadece sahil kenarında 1-2 tane restoran bulunmaktadır. sahilin büyük bir bölümü halk plajıdır. Burası ücretsiz ve kaliteli hizmet sunan nadir mekanlardan… Sadece soyunma kabini ve wc eksikliği mevcut… Denizi muazzamdır ve her zaman ılıktır. Sahil ve denizin dibi tamamen kumdur. Akşamları ise gün batımı seyit keyfi paha biçilemez…

Mazı Koyu

Bodrum’un epey dışında yer alan yine eşsiz yerlerden biridir. Sessiz, sakin bir köydür. Denizi taş ve dolayısıyla berraktır. Mazı Köyü mutlaka görmeden geçmemeniz gereken bir yer. Köy içinde keşfedebileceğiniz harika koylar var.

Torba

Torba Koyu, havaalanından Bodrum merkeze giderken yolun orta kısımlarında, sağında yer alıyor. Güvercinlik ve Torba civarı Bodrum’un az sayıdaki ormanlık yerlerini oluşturuyor. Bodrum’un bitki örtüsü genel olarak makidir. Burada ise yemyeşil ormanlar sizi karşılıyor. Torba’da da sıklıkla yazarlar, oyuncular yaşamaktadır.

Doktorlar sitesi – Adabükü

Burası da Aktur gibi eskiden bir siteye ait olan ama artık halka açık olan plajlardan biridir. Yaş ortalaması yüksektir. Tabii ki kaçınılmaz olarak sessiz ve sakin bir yer. Denizi ise muazzamdır; masmavi ve berrak. Ayrıca Doktorlar Sitesi’nin 10 dk daha uzağındaki Basko Sitesi’nin de denizi muhteşem ve halka açıktır.

Gümüşlük: Harika bir Otantik Mekan

Gümüşlük’ün denizi yosunlu ve genellikle dalgalı olmasına rağmen yine de sıklıkla tercih edilen yerlerden biridir. Deniz kum güneş üçgeninden çıkmak istemiyorsanız buraya bahar aylarında veya sezon sonlarından gelmenizi öneririz. Kano ve diğer su aktiviteleri de yapmak için harikadır!

Karaada

Bodrum Körfezi içinde yer almaktadır. Tekne turları ve şahsi teknelerin demir attığı bir noktadır. Burada adanın arka kısmında Poyraz Koyu vardır. Burası denize girmek için muhteşem güzellikte bir yerdir. Kıyıda ise yaban domuzları ve eşekleri siz denize girerken sizi izleyebilirler.

Türkbükü

Genellikle ünlülerin takıldığı yerler arasındadır Türkbükü… Tatilde lüks standartlarından vazgeçmeyenler için harika seçenekler sunar. Deniz kenarı işletmeler sırayla dizilidir.

En popüler Türkbükü mekanları;

  • Maça Kızı
  • Gizia
  • Kuum
  • Swim Club
  • Galen

Cennet koyu – Göltürkbükü

Cennet Koyu’nun güzelliği isminde saklıdır aslında. Buraya toplu taşıma bulunmuyor. Yolu da oldukça virajlı… Ama tüm bunlar oranın daha sakin ve bakir kalmasını sağlıyor aslında.  Cennet Koyu’na bazen tekneler demir atar. Amanruya ve Mandarin Oriental gibi süper lüks otellerin plajları yer almaktadır.

Yalıkavak

Kuzey Yalıkavak daha dalgalı ve rüzgarlıdır. Denize girmek için fazla ideal olduğu söylenemez. Yine de ortam ve ambiyansı bakımından görülmeye değer yerlerden biridir. Yalıkavak’a gelince Palmarina ve Xuma Beach’e es geçmeyin.

Akyarlar

Bodrum’un en güzel denizine sahiptir. Tertemiz, berrak ve kararında bir soğukluk… Denizi genellikle çarşaf gibidir. Özellikle Bodrum yerlilerinin bildiği bir yerdir fakat son yıllarda dışarıdan göç edenlerinden gözde mekanları arasında yerini almıştır. Sezon dönemlerinde elbette kalabalığa rastlayacaksınızdır.

Akyarlar’da gidebileceğiniz beach’ler

  • Meteor Beach
  • Karaincir
  • Xanadu

 Bodrum Plajları sizlere muhteşem bir tatilin kapılarını açıyor. Şimdiden iyi tatiller!

Sizin İçin Seçtiklerimiz