Kaş plajları Türkiye’nin en berrak deniz ve koylarına sahip ve bu yüzden her yıl binlerce insanın uğrak noktası haline gelmiş durumda… Nisan ayından itibaren tatil sezonunu açan Kaş, yerli turistlerin olduğu kadar dünyanın her yerinden gelen yabancı turistlerin de ilgisini çekiyor. Onlara kesinlikle hak veriyoruz!

En güzel Kaş Plajları Listesi

                                                        


Yaz tatilini Kaş’ta geçirmek ist eyenler hem dinlenme hem de kültürel anlamda doyurucu bir tatil geçireceklerinden emin olabilir. Kaş plajları, sunduğu doğal güzellikleri bir yana, sınırları içinde yer alan antik kentler, müzeler, doğal mağaralar ve niceleri sayesinde tam anlamıyla tatil anlayışı çıtanızı üst seviyelere çekiyor.

Ücretsiz Kaş Plajları (Kaş Halk Plajları)


Kaputaş Plajı:

Kaş deyince ilk akla gelen mis gibi bir plaj Kaputaş Plajı… Geniş ve diğer plajlara göre nispeten uzun bir kumsala sahip Kaputaş, en çok ziyaretçi alan plajlardan biri. Her daim temiz; Haziran ve Temmuz aylarında yoğunluk ciddi anlamda artabiliyor.

Küçük Çakıl Plajı

Kaş merkez plajları arasında en çok tercih edilen plajlardan biridir. Sakin ve doğa ile baş başa bir tatil geçirmek isteyenlerin tercihi olabilir. Kendi içinize çıkacağınız yolculukta hafif esintisiyle size eşlik edecektir.

Hidayet'in Koyu

2015 yılında plaj olarak hizmet vermeye başlayan Hidayet’in Koyu, renkli ve hareketli bir ambiyansa sahiptir. Civarındaki birçok otel ve aile restoranları bu hareketliliğe neden olan etkenlerden… Yoğun tatil dönemlerinde önceden yer ayırtmak akıllıca olacaktır.

Akçagerme Plajı:

Mavi bayraklı Kaş plajları arasında Akçagerme Plajı da bulunuyor. Deniz ve kumsal temizliği anlamında çok iyi standartlara sahiptir. Kaş merkeze 3 km mesafede bulunuyor.

Ücretli Kaş Plajları

Patara Plajı

Türkiye’nin en popüler plajlarından biri olan Patara Plajı, bu ünü hak edecek tüm niteliklere sahip. Altın sarısı incecik kumu, masmavi berrak denizi ve koruma altına alınan caretta carettalarıyla adeta cennetten bir köşe gibidir. Girişin 20 tl olduğu plajda fiyat güncellemeleri yıldan yıla değişkenlik gösterebiliyor. Yoğun yaz dönemlerinde ön rezervasyon yaptırma imkânınız mevcut.

Limanağzı Plajı

Tekne ile ulaşım sağlanan Limanağzı Plajı Kaş’ın en güzel ve en özgün plajlarından biridir. Ulaşımı taşıtla sağlanamadığı için daha temiz olduğu düşünülse de, bütün Kaş plajları temizlik anlamında çok iyi durumdadır.

En güzel Kaş plajları keşif turumuzun ardından Kaş villa kiralama hakkında bilgi sahibi olmak için “Kaş Kiralık Villa Seçenekleri” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Sizin İçin Seçtiklerimiz