Milas Plajları | Milas’ta Denize Girilecek Harika Koylar ve Plajlar

Milas plajları, zengin tarihsel dokusu ve zeytin ağaçlarıyla çevirili doğal güzelliklerin bir yansıması adeta. Berrak denizi, yumuşacık kumsallarıyla Milas denize girilecek yerler açısından son derece zengin seçenekler sunuyor.

Yaz dönemi tatil sezonlarında düzenlenen tekne turlarıyla da Milas koyları için keşiflerde bulunmanız ve buralarda denize girmeniz mümkün.

Tatil Zamanı! | En güzel Milas Plajları ve Koyları


Akbük Koyu

Ücretsiz giriş imkânı olan Akbük Koyu, çakıllı bir sahil şeridine sahiptir. “Benim için kum veya taş olması fark etmez, önemli olan denizin berraklığı” diyenlerdenseniz Akbük’ün turkuaz rengi berrak denizi mutlaka görmeniz gereken Milas plajları arasında yer alıyor! Ayrıca çocuklarınız ılık denizden hiç çıkmak istemeyecekler!

Ören Plajı (Ören Sahili)

Milas’ın en güzel plajlarından biri olma özelliğini taşıyor. Milas’ın en eski yerleşim birimlerinden biri olan Ören, yıllardır bozulmamış yapısı ve temiz plajıyla yerel halkın ve turistlerin değişmeyen tatil adresleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Ayrıca Ören’de bulunan Yalı Plajı, zemini çakıl taşlarından müteşekkil olan enfes berraklıkta bir denize sahip.

   

Zeytinlikuyu Plajı

Milas Kıyıkışlacık mevkiinde yer alan Zeytinlikuyu Plajı, berrak deniziyle tatil sezonlarında yoğun nüfusa sahip oluyor. Denizi aniden derinleşebildiği için çocuklu ailelerin denize girerken daha temkinli davranmalarında fayda var. Milas plajları içinde en çok tercih edilen plajlardan biri olan Zeytinlikuyu civarında birçok Milas otel konaklama seçenekleri de yer alıyor. Biraz daha Didim’e doğru ilerlediğinizde Gürçamlar Plajı bulunur. Ayrıca Bozbük yolunu izleyerek ulaşabileceğiniz tarafta ise İncekum Plajı ve Çamlık Koyu Plajı incecik, altın sarısı, muazzam kumsalıyla kalbinizi fethedecek.

Güllük Plajı (Güllü Sahili)

Yosunlu ve dalgalı bir denize sahip olduğu için genellikle güneşlenmek ve yürüyüş yapmak için tercih edilen uzun plajlardan biridir Güllük Plajı… Bununla beraber günbatımında karşınıza çıkan manzarayı kaçırmamanızı öneririz. Güneşi batırdıktan sonra akşam yemeğine geçme vakti gelmiş demektir.

Milas Mavi Bayraklar Plajlar

Milas mavi bayraklı plaj arıyorsanız, Kuyucak’ta, Crystal Hotel Green Bay Resort bünyesindeki plaj, mavi bayraklı plajlar kategorisinde hizmet vermekte. Biraz daha güneyde bulunan Güvercinlik Koyu, yat ve tekne tatilcilerinin uğrak noktaları arasında yer alıyor.

Muğla Milas’ta ailenizle birlikte muhteşem bir tatil geçirmek için Milas konaklama seçeneklerine de göz atabilirsiniz. Milas kiralık villa imkanlarından tatilnekolay.com ayrıcalığıyla faydalanın!

Milas Koyları

Haydar Koyu

Hem tekne ile hem araç ile ulaşımı bulunan Haydar Koyu Milas’a gelindiğinde çok iyi bir seçenek olduğu görülebilir. Buraya gelirken yolun biraz bozuk olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Fakat yolun sonunda karşılaşacağınız berrak turkuaz rengi için değer… Denizi son derece temiz ve sığdır. Çocuklu aileler için idealdir. Tertemiz olması ve muazzam rengi ile Maldivler’i hatırlatacak kadar eşsizdir.

Çökertme Koyu

Milas koyları listesinde en favori yerlerden biri olan Çökertme Koyu cennetten bir köşedir. Bu güzel cennetin denizi tertemiz ve masmavidir. Sakin ve şirin ambiyansı ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

Konflikt Koyu

Milas’ta denize girilecek ıssız bir bölge arıyorsanız o zaman Konfilikt Koyu tam size göre. Muğla’da bakirliği bozulmamış nadir koylardan olan Konfilikt Koyu’nun denizi mükemmeldir. Kamp yapmak için de son derece uygun bir mekan olan Konfilikt Koyu, Milas-Bodrum sınırında yer almaktadır. Kamp için hazırlıklı gelinmesi akıllıca bir tercih olabilir. Çünkü civarda bir şeyler satın alabileceğiniz herhangi bir müessese bulunmuyor. Gerçekten ıssız bir yer… Yolunun da hayli bozuk olduğunu belirtmemiz gerekir. Fakat yolunun iyi olmaması buranın bakir kalmasını sağlayan nedenlerden.

Semiramis Koyu Plajı

Milas’ın tatil beldelerinden biri olan Güllük’te yer alan Semiramis Plajı sakin, ferah temiz bir plaj olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Yerleşim yerlerine yakın bir konumu olan Semiramis Plajı Güllük bölgesinde denize girmek için ideal bir yerdir. Özel aracınız varsa Semiramis koyu plajı civarındaki diğer bölgeleri de tercih edebilirsiniz.

Milas plajları irili ufaklı birçok koy ve plaj barındırıyor bünyesinde… Birbirinden temiz ve berrak suları keşfedebilirsiniz.

Sizin İçin Seçtiklerimiz